Lifestyle

Ráno vstaňte pravou nohou aneb ranní rituály

Co dělat abyste se po ránu cítila dobře, uvolněné a šťastné?

To je věčný začarovaný kruh. Ale nepotřebujete být čarodějka ani kouzelnice, abyste toho docílili.

Ovšem je třeba zachovat pár ranních tak zvaných rituálů, které váš den nakopnou:

  1. Protažení v posteli – hned, co ráno otevřete oči, trošku se zavrťte v „pelechu“. Natáhněte nohy a ruce, dojde tak k protažení a následnému uvolnění svalů a také, narovnáte záda, páteř a krční obratle. Zejména spíte-li v různých polohách.
  2. Posaďte se na postel a opatrně vstaňte – může to znít, jako klišé, ale je to velmi důležité. Tím, že vystřelíte z postele jako raketa, si můžete nehezky ublížit. Pokud máte nízký nebo naopak vysoký tlak, opravdu tohle přestaňte dělat. Snadno se vám zatočí hlava, podlomí kolena a ztratíte rovnováhu. Takový pád se nemusí vyplatit.
  3. Vstaňte pravou nohou – symbolika jak se sluší a patří. Tento bod můžete vynechat, pokud nevěříte na „babské povídačky“, ale přeci jen, troška štěstí by se hodila ne?
  4. Vypijte před snídaní sklenici kohoutkové vody – ideální by byla vlažná, ale pro tělo je vhodná i lehce teplejší a to proto, aby připravila buněčné stěny na nadcházející jídlo.
  5. Snídaně – pokud už se bavíme o jídle, opravdu byste neměli snídani vynechávat. Pokud už tak vstáváte brzy a vstávat ještě dříve k vůli snídani, je pro vás nadlidský úkol, nevadí. Posnídejte klidně v práci, ale myslete na vydatnost a energičnost. (Ovoce, zelenina, bílkoviny, tekutina atd.)
  6. Pěší chůze – pokud máte možnost jezdit do práce autem, zkuste zaparkovat trošku dál od vchodu do práce a projděte se. Uvítáte to zejména teď v létě. Pakliže jezdíte do práce MHD, pak je to nejideálnější, zkrátka vystupte o jednu zastávku dříve a užijte si procházku při ranním sluníčku.
  7. Káva – můžete-li se bez ní obejít, udělejte to. Pokud jste na ní už závislí, pokuste se ji během dne omezit.
  8. Den může začít – protažené jste, sklenici vody máte také za sebou, vydatná snídaně proběhla, procházka taktéž a teď už je čas na úspěšný a den plný dobré nálady.

Stá se může samozřejmě cokoli. Váš nadřízený vám zkazí náladu, nebo se něco nepovede, jak byste si přály. To ale ještě není důvod ke smutnění nebo jedovatosti na vaše okolí. Konkrétně teď v létě, by vám mělo úsměv na tváři vyčarovat sluníčko, které už od brzkého rána svítí na cestu.

Jestliže už nevíte, jak si ráno zpříjemnit, vždy si udejte denní cíl, na který se budete těšit. Koupání po práci, nakupování, kavárna, cukrárna, objednání si letenek na dovolenou či poznávací zájezd.

Stačí lehká motivace a hned je den hezčí a příjemnější. Máte-li děti, těšte se na hezké chvíle s nimi.

Opravdu to funguje?

Samozřejmě ano. Stačí jen trošku chtít a pozitivně se naladit. Vše výše uvedené prospěje i vašemu organismu. Takže zítra ráno s chutí do toho.