Lifestyle

Práce v mužském kolektivu

Dokážete si to představit? Teď už asi ano. Zdá se, že je něco takového v posledních letech čím dál modernější. Nedělají se už takové rozdíly v tom, zda ženy smějí pracovat s muži a obráceně.

Výhoda nebo problém?

Velmi záleží na povaze dané ženy, ale rozhodně není nic špatného na tom, pracovat v mužském kolektivu. Má to naopak několik opravdu skvělých výhod

  • vždy vám řeknou, co si opravdu myslí
  • pokud je nějaký problém, řeší ho (netají a nepomlouvají vás za zády)
  • lépe se jim nadává (když se něco pokazí)
  • odlehčená nálada na pracovišti (dá se vtipkovat a mít lehce rýpavý humor, muži toho hodně snesou a přijde jim to běžné)
  • obecně lepší kolegiální vztahy
  • humor, legrace, neřeší maličkosti tak vroucně jako ženy

Dalo by se pokračovat a to i pádnějšími argumenty, ale článek není o tom, aby urážel ženy – to absolutně ne.

Jen je dobré se na to podívat z jiného úhlu. Nejlepší je, když je pracoviště namixováno. Pracovat totiž čistě v ženském kolektivu také nemusí dělat zrovna ty nejlepší vztahy. Zejména, pokud jde o módní průmysl, či například byznys se šperky.

Dámy mají občas sklony k pomlouvání, urážení, dělání naschválů, závisti či žárlivosti. Ať už cíleně nebo nevědomky.

Vždy jsem si více rozuměla s muži

Pak je pro vás mužský kolektiv to pravé ořechové a opravdu v tom nemusíte hledat žádný skrytý význam. Naopak by se dalo říci, že práce s muži svým způsobem motivuje k lepším výkonům, například chcete-li jim ukázat, že pár žen ve firmě dovede to stejné, co hala plná mužů.

Koneckonců, jsou činnosti, na které se muži nehodí. Ne proto, že by byli neschopní nebo nešikovní, ale tak nějak nejsou k dané pozici adekvátní, talentovaní či předurčení. Přeci jen, málo kdo viděl sekretáře ředitele apod.

Počítačová práce je pro ženy jako dělaná a také, občas je třeba „chlapům“ v práci třeba udělat pořádek v kancelářích a k tomu musí být přítomná ženská ruka.

Rozhodně se práce s muži nemusíte bát.