Lifestyle

Služební cesty jako ohrožení vztahu?

Není-li váš muž či partner pouhopouhý řádový zaměstnanec, ale má vysoce postavenou pozici nebo je to podnikatel, vyžaduje si jeho práce občasné cestování.

Přeci jen, když váš protějšek na pár dní odjede, alespoň si od sebe odpočinete. Odloučení můžete vnímat i jako zkoušku, zda to vztah ustojí. Říká se, že když se pár odloučí, bude si vzácnější a pocítí radost z toho, když se znovu spatří.

Je to pravda?

Ano, určitě to každá žena v životě zažila. Samozřejmě, že se na sebe více těšíte a vážíte si jeden druhého. Nesmíte ale zapomínat na to, že vy byste měla být středobod jeho vesmíru, nikoli práce.

Cestuje už moc často

To by mohl být problém, ale také by to mohlo nést ovoce pro vás oba.

Mohou nastat v podstatě dvě situace

  1. Začně vás to mrzet a budete se cítit osamocená, i když se k vám partner vrátí. Tak nějak už jste si podvědomě zvykla, že je to na chvíli a zase odjede. Řešením by mohlo být společně si o tom promluvit. Zeptat se svého partnera jak často bude nutné, aby jezdil na takovou dlouhou dobu.

Nebojte se ho zeptat, zda by byla reálná šance, že by místo něj jel někdo jiný, stejně schopný kolega.

  1. Vhodná by také byla otázka, jestli si uvědomuje, že vám tím vlastně ubližuje, když je každý rok na X měsíců pryč, nebo ještě hůř jezdí na služební cesty třeba každý druhý měsíc. Řešit by se mělo odloučení i jednou za rok v délce větší než půl roku. U některých služebních cest, jde situaci šikovně vyřešit tím, že můžete přijet za ním. Pokud jsou v rodině děti a opravdu je nemůže muž vzít s sebou v podstatě jako na pracovní dovolenou, je to komplikovanější.

U bezdětných párů je přeci možnost, že si zkrátka na týden – dva vezmete dovolenou a odjede za svým milým a užijete si společné chvíle v cizí zemi. Poznáte novou kulturu, gastronomii, zážitky a strávíte společný čas na novém, jiném místě.

Nemůže s tím nic dělat

Stává se i to, že bohužel je váš partner tím nejlepší kandidátem pro cestování a domlouvání zahraničních kontraktů a není ani možnost vycestovat s ním nebo za ním.

V tomto případě je dobré být ve spojení. Ideální jsou sociální sítě například Facebook, ale ještě lepší je, si po večer volat přes Skype. Díky webové kameře, je to snazší a lepší a to zejména, pokud máte děti.

Za pomocí online světa by bylo namístě otevřeně si o všem promluvit. Vztah je o vzájemné komunikace, důvěře, upřímnosti a respektu. Tak by to mělo fungovat i na dálku. Pakliže se ale trápíte, promluvte si o tom. Uleví se vám.

Třeba vymyslíte společné východisko nebo způsob, jak si oběma život v odloučení ulehčit.

Nevypadá to dobře

Může se stát. Třeba váš partner není ten pravý. Zkrátka to matka příroda zařídila jinak, protože žít neustále na dálku, to nejde. Pokud jste dlouhodobě nešťastná, pak je třeba to řešit.

Závěrem

Nevěšte hlavu, služební cesty mají také nespočet pozitivních stránek.