Lifestyle

Psí plemena, která se řadí k nejméně náročným

Koupit si psího společníka je plán nejedné rodiny. Zatímco páry se chtějí tímto stylem připravit na dítě, někdo touží jenom po parťákovi, díky kterému nebude večer sám. Při výběru ideálního psího společníka je důležité zvážit vaše časové možnosti i životní styl. Pokud jste časově vyčerpaným jedincem, neměli byste sahat po rase, která ke svému spokojenému životu potřebuje dostatek aktivity a ohromné množství pohybu. Spíše jsou pro vás určená plemena méně náročná, o kterých nyní bude řeč. 

Úvodem je třeba konstatovat, že méně náročná plemena nejsou taková, která si poradí ve všech ohledech sama. Také vyžadují přítomnost jejich majitele, chtějí nakrmit, vyvenčit a samozřejmě procházky by měly být na denním pořádku. Nemusíte však s nimi pět hodin denně běhat nebo je každý druhý týden střihat či sbírat po nich chlupy všude, kam se hnou.  

Trpasličí pinč je snadný na údržbu 

Pokud hledáte psa, který na údržbu není nijak náročný, osloví vás trpasličí pinč. Tento pejsek vypadá na pohled velice sympaticky a je opravdu skladný, pokud by se to tak dalo nazvat. Má energie na rozdávání čili vás vždycky dobije optimistickou vlnou a nepotřebuje k životu nic jiného, než abyste ho jakožto majitelé měli rádi.  

Možná si říkáte, že jelikož se jedná o aktivní plemeno, bude potřebovat dlouhé denní procházky nebo velkou zahradu. Ano, pokud máte k dispozici zahradu, je to samozřejmě lepší, ale trpasličí pinč se vyřádí i v bytě o menší velikosti.  

Že vás trpasličí pinč opravdu zaujal? Až si pro něj půjdete, vezměte si společně s ním i nějaký kartáč. Vyčesávání srsti bude jednou z mála vašich povinností, které se bohužel nevyhnete. 

Ibizský chrt potřebuje jen krátké venčení 

Chrti jsou poměrně oblíbené rasy. Opět zde hraje roli fakt, že se jedná o nenáročná plemena, zejména pokud hovoříme o ibizském chrtovi. Na první pohled se toto plemeno jeví jako velký elegán, ale nemyslete si, že patří jenom do luxusních sídel. Ve skutečnosti je to velký pohodář, který si zamiluje naprosto jakékoli prostředí, když budete jeho součástí.  

Ibizský chrt má samozřejmě během dne chvíle, kdy se potřebuje pořádně vyběhat. Ale je pravdou, že mu stačí jenom krátké procházky. Delší procházky ocení až v okamžiku, kdy sami usoudíte, že je na ně čas. Nechá vám ve venčení volnou ruku. 

Krátkosrstý ohař je oddaný a citlivý 

Pokud máte k dispozici velkou zahradu a nežijete v menším bytě v hlavním městě, za zvážení stojí i krátkosrstý ohař. Toto plemeno také patří k méně náročným, i když se to na první pohled nemusí tak jevit. Lidé si ho volí především díky jeho velice vlídným, krásným vlastnostem, jako je citlivost, oddanost, nenáročnost a láskyplnost. 

Krátkosrstý ohař vyžaduje dostatek pohybu, i proto je to ideální volba v případě, že. máte k dispozici zahradu. Pokud zahradu nemáte, raději zvolte jinou rasu. 

Čivava nejen pro dámy 

V našem seznamu nesmí chybět ani čivavy – drobné psí plemeno, které máme zafixované z nejmenovaného filmového snímku. Mnozí jsou toho názoru, že se jedná o rasu určenou pro ženy, ovšem nejen ženy mohou. být jejím majitelem. Čivavy jsou totiž vhodné naprosto pro kohokoliv, kdo je zaneprázdněný.  

I když se říká, že jsou mírně agresivnější povahy, je to nakonec jenom na pánovi, jestli dovolí tuto vlastnost používat či nikoliv. Čivavy však na údržbu vyžadují opravdu minimum svého času a patří k vůbec nejdéle žijícím psům vůbec. Mohou se dožít dokonce dvaceti let. 

Labradorský retrívr vyžaduje jen společnost 

Nemusíte se mu neustále věnovat, jen je pro něj důležité, aby vás cítil ve svém okolí. Přesně tak lze definovat labradorského retrívra – plemeno, které je oblíbené hlavně v rodinách. Tato rasa totiž miluje pejsky. Je velice přátelská a vstřícná, navíc nenáročná na péči. Jen svého nového společníka tohoto plemena pravidelně kartáčujte – to je prakticky to jediné (kromě zmiňované společnosti), co vyžaduje.