Lifestyle

Vánoce s předstihem: jak vánočně ozdobit záclony

Slavnostní atmosféra vánočních svátků je jedinečná a neopakovatelná. I vy si přitom můžete ozdobit záclony přesně podle svých představ. Jaké ozdoby se u vás budou vyjímat nejvíce? 

Než se pustíte do zdobení

Než si vyberete vlastní způsob, jak si letos přejete ozdobit okno a záclony vánoční tématikou, dbejte prosím na svou bezpečnost. Pokud máte garnýže o průměru alespoň 20 mm, neměl by být problém. Jestliže ale máte garnýže, které nemají vysokou nosnost, raději se dejte do vyjádření vánoční atmosféry jiným způsobem. Oblíbené jsou poslední dobou například závěsy Blackout.

Spousta světýlek

Světelné řetězy neodmyslitelně patří k vánoční atmosféře. Co by to přeci bylo za svátky, kdybychom si neuměli vychutnat dlouhé večery. Ať již si budete užívat pohodu u deskových her, nebo třeba u oblíbeného programu, nezapomeňte si rozsvítit světelný řetěz. Ten na záclonu umístíte tak, že jej v pravidelných intervalech omotáte okolo garnýže. Hurá, a je to! Ještě před rozsvícením se ujistěte, zda jste použili LED světýlka, která nehřejí. 

Slaměné ozdoby

Zejména pokud milujete boho, skandinávský, eko nebo venkovský styl, si zamilujete i jednoduchou možnost, jak vaši záclonu zútulnit a přidat jí trochu vánoční nálady. Stačit vám k tomu budou obyčejné slaměné ozdobičky a háček. Drobné přízdoby můžete ještě doplnit červenými mašličkami. 

Vlastnoruční výroba

Už jste slyšeli o vánočním těstu na ozdoby? Že ne? Stačí smíchat správný poměr jedlé sody a škrobu, a máte lehounké ozdoby, které svým vzezřením připomínají porcelán. Jsou ale dostatečně lehké na to, aby vaši záclonu nikterak nepoškodily. Stejné ozdoby poté můžete použít i na celý vánoční stromeček. Stačí jen směs nechat dobře uschnout na topení po dobu dvou až tří dnů.

Letošní vánoční svátky si můžete užít ještě o něco více než vloni. Stačí, když si domů pozvete nové nápady na dekorace s vánoční tématikou. Už víte, co se k vám domů bude hodit nejvíce?