Lifestyle

Praha jako město filmu. V jakých hollywoodských snímcích si zahrála hlavní roli?

Do Prahy, hlavního města České republiky, se lidé nesjíždí jenom za zdejšími památkami, ale sjíždí se sem také režiséři. O Praze se totiž mluví velice často mezi filmaři, je to město plné krás a pro filmové bijáky je to město jako dělané. Navíc je zde v porovnání s jinými městy poměrně bezpečno, což je další důvod toho, proč se sem filmaři sjíždí.  

Pokud si myslíte, že se v Praze točí jenom české filmy, pak se pletete. Právě do Prahy totiž míří spíše hollywoodská produkce, která u nás připravuje nejlepší trháky. Pojďme si zmínit několik hollywoodských snímků, v nichž si můžete všimnout krásného hlavního města České republiky.  

Van Helsing 

Jste milovníky spíše mysteriózních snímků? V tom případě určitě milujete film Van Helsing. A jestliže jste si všimli, že se tento snímek natáčel právě v Praze? Kromě jiného se film točil i na jiných místech České republiky, ale Praha ve filmu s Hugh Jackmanem v hlavní roli dominovala. K vidění je například kostel na Malé Straně nebo pražská Kampa. Z jiných míst v Česku lze vypíchnout například Pernštejn nebo Tábor.  

Agent bez minulosti 

Dalším snímkem, který se točil v České republice, je film Agent bez minulosti pocházející z roku 2002. V celém filmu je možné vidět hned několik pražských míst, k nimž patří například Strahovský klášter, také Čertovka nebo pražská Kampa. Taktéž je k vidění Senovážné náměstí. Sice se opět celý snímek nenatáčel jen v našem hlavním městě, Praha hraje jednu z hlavních rolí.  

Amadeus 

Vzpomínáte si na snímek Amadeus pocházející z roku 1984? Jedná se o unikátní oscarový snímek režiséra Miloše Formana, který se natáčel nejen ve Francii a v Rakousku, ale také v přenádherné Praze. Ve filmu jsou zachyceny konkrétně detaily karlínské Invalidovny nebo také Střelecký ostrov či Stavovské divadlo.