Kosmetika

Seznamte se s pravidly příkladné péče o suchou pokožku. Budou se vám hodit nejen v zimě!

Na ladovskou zimu můžeme zapomenout. Ostatně jako vždy. Sněhová pokrývka roztaje ještě dříve, než se na zemi stačí usadit a malebnými scenériemi se můžeme kochat maximálně na dovolené v Alpách. Zimní měsíce naopak přečkáváme s mizernou náladou, protože o sobě dává vědět pokožka. Nadměrně se vysušuje, svědí a v horším případě praská. Co s tím?

Pokud vám došla trpělivost a ráda byste namísto přežívání opět žila naplno, začněte o kůži příkladně pečovat. Seznámíme vás se základními pravidly a navrch přidáme tip na skvělou kosmetiku, které vaší pokožce udělá dobře.

Proč zimu vnímáme jako obrovskou zátěž?

Suchá pokožka se v zimě týká i lidí, kteří po zbytek roku s dehydratací nemají problém. Na vině je množství specifických faktorů – zejména kolísavé teploty, suchý vzduch a nedostatek důležitých živin.

Jakou zvolit kosmetiku?

Citlivou pokožku je třeba chránit. Zdaleka nejúčinnější ochranu poskytují hydratační krémy s obsahem výživných látek. Odborníci z řad dermatologů doporučují spíše hutnější konzistenci, která se vstřebává pomaleji a chrání kůži déle než řidší krémy.

Při výběru kosmetiky svědomitě porovnávejte složení a vybírejte si kvalitní produkty bez parfemace a dalších složek, které by mohly pokožku dráždit.

Chcete-li mít jistotu, že vám kosmetika skutečně poskytne adekvátní ochranu před vysoušením, vsaďte na renomé francouzské značky Bioderma. Skvělou volbou je krém na suchou pokožku Atoderm s obsahem výživných a restrukturalizačních látek. Výrazně kůži napomáhá k udržení vody v horních vrstvách a biologicky posiluje přirozenou bariéru.

Krém Atodem si nyní můžete zakoupit ve výhodném dvojbalení a ušetřit 350 Kč oproti běžné ceně při nákupu dvou samostatných produktů. Atraktivní slevové akce se týkají i dalších balíčků. Prohlédnout si je můžete zde.

Nepodceňujte pitný režim

V zimě nepociťujeme žízeň tak často jako v létě, a právě proto musíme dbát na dodržování pitného režimu ještě důsledněji. Mějte na paměti, že nedostatečný příjem tekutin patří k častým příčinám nadměrného vysoušení kůže, a zařiďte se podle toho.

Nezapomínejte na ruce uši a rty

Důkladnou péči a ochranu před krutým počasím potřebují také ruce. Jemná kůže má tendenci praskat ještě o něco více než ostatní oblasti, a tudíž by neměly ujít vaší pozornosti. Krém aplikujte v rámci ranní a večerní hydratační kúry, ale také bezprostředně před tím, než vyrazíte ven. Před zimou a studeným větrem chraňte i uši, které jsou velmi choulostivé.

bioderma

Nedílnou součástí vaší zimní kosmetické taštičky by měl být balzám na rty. Jejich pokožka je ještě tenčí a citlivější než na rukou, a navíc nemají mazové žlázy. Ještě se divíte, že se tak rychle vysuší a popraskají? Přitom je stačí důkladně promazávat.