Lifestyle

Podzim v duchu detoxu

Ze všech stran v tomto období slýcháme, že každý začíná s detoxem. Ale měli bychom si dát na detox těla i velký pozor. Při porušování důležitých zásad vám špatná detoxikace může poškodit zdraví.

Detox těla je zbavování se škodlivých látek, které se nám v těle nastřádají. Velké množství škodlivin může mít vliv na naší výkonnost, trávicí potíže, hormonální výkyvy, kožní problémy a mnoho dalších nešvarů.

Jaká jsou pravidla, se kterými není radno si zahrávat?

Žádný alkohol! Tohle je rozhodně jedno z nejdůležitějších pravidel. Alkohol působí na tělo kyselinotvorně což je při detoxu nežádoucí.

Co je třeba při detoxikační kůře dodržovat je pitný režim. Voda je při detoxikaci těla velice důležitá. Zajišťuje, aby se potřebná látky dostaly tam, kde jsou třeba. Společně s vodou odchází z těla i škodliviny. Dejte si ale pozor, velké množství vody není pro tělo také moc dobré.

Detoxikujte střeva, ledviny, játra a také nezapomínejte na kůži.

Vynechat bychom také měli z našeho jídelníčku cukr. Ten jako alkohol, má kyselinotvorný účinek.

Je potřeba jíst lehce stravitelnou potravu. Detox je pro tělo velkou zátěží a proto bychom mu ji měli co nejvíce usnadnit. Proto se vyhýbejte těžkým jídlům.

Nejlepším pomocníkem je zde příroda. Měli bychom tedy užívat bylinky s detoxikačním účinkem. Například kopřiva, ostropestřec a pampeliška.

Dbejte na bohatý jídelníček z potravin s velkým množstvím zásadotvorných látek.

Jako je pro tělo důležitý odpočinek neměli bychom zapomínat i na dostatečný pohyb. Takže zařadit do denního režimu nějaké oblíbené cviční, najít si chvilku na relaxaci po celém nabitém dni a jít spát tak, abychom naspali aspoň 8 hodin.