Doplňky

Pletenina stále letí: zkuste čepici jako angorský králík

Stará, ale pořád dobrá klasika i nové hravé a kreativní návrhy, tak vypadají trendy v oblasti čepic pro letošní zimu. Zkrátka a dobře nejde o žádný jednotný diktát, co nosit a co nikoli. Máte na výběr ze širokého spektra oblíbených i nových modelů a můžete si vybrat podle chuti. Zachumlejte tedy hlavu do měkkého a nebojte se, že vám to letos nebude slušet.

Nápisy zaručeně upoutají

Nestárnoucí jsou klasické pletené čepice. Hřejivé, měkkoučké, dobře nositelné. Tady se nedá nic zkazit. Zvlášť když si vyberete celou sadu čepice, šála a rukavice. V kurzu jsou modely z angorské vlny, které působí obzvlášť nadýchaně a budete se v nich cítit jako v peřince. Dokonale street trendy budete třeba v čepici s našívaným nápisem, ale pokud máte raději něco umírněnějšího, klidně poslouží jednobarevná nebo dvoubarevná nadýchaná pletenina. Také vysoká pletenina vypadá na hlavách překvapivě dobře.

Chlupatá kožešina rovnou z Aljašky

Milujete zimu a toužíte vypadat jako obyvatel Aljašky? Pak vás letošní zima skutečně potěší. Módní návrháři doslova chrlí chlupaté kožešinové čepice v severském stylu. Díky nim vám zaručeně zima nebude, teplá kožešina nedovolí, aby vám něco jenom lehoučce prochladlo. V módě jsou kožešinové čepice s klapkami, které mohou volně viset, odstávat i být pevně obtočeném pod krkem, připevněné pod bradou. Záleží čistě na vás, co vám bude nejvíce slušet a vyhovovat.

Ozdobte se výšivkami peruánských indiánů

Ethno styl je v módě a nevyhnul se ani čepicím. Je-libo čepici s peruánskou výšivkou a copánky podél hlavy? Máte ji mít. Když zkusíte třeba na pleteninu našívané různé ethno aplikace (výšivky) určitě upoutáte pozornost. Pozor ale, aby se tyto poměrně výrazné motivy netloukly s něčím ve vašem outfitu. Měli byste vše dobře sladit a dát si pozor, abyste nevypadaly kýčovitě. Konečně dámy s pěkně tvarovanou kulatou hlavou mohou zkusit některý z francouzských baretů.