Kabelky

Staré dobré psaníčko: V nekonvenčním provedení nový hit

Nejenom všedními dny živa je žena. Určitě i vy netrávíte celý svůj život jenom koloběhem práce-domácnost a péče o rodinu-práce a tak stále znovu. Občas se jdete někam pobavit, rozptýlit, nabrat novou energii. Proto kromě velké kabelky na všední dny potřebujete i něco slavnostního, neobvyklého na dny sváteční. Po čem sáhnout, když se chcete ve společnosti blýsknout?

Malá kabelka se vyplatí

Rozhodně byste dámy měly mít ve skříni alespoň jeden model mini kabelky čili starého dobrého známého psaníčka. Jde o malou praktickou kabelku, do níž se vejde jenom peněženka, mobil, kapesníčky a něco málo kosmetiky. Nosit ji můžete do divadla, na různá společenská párty, do baru, na ples, nebo prostě tam, kam nechcete zbytečně tahat spoustu krámů. Právě tím, jak musíte osekat své nezbytné propriety na minimum, pochopíte, že k životu toho stačí málo. Je fajn mít ve skříni třeba černé psaníčko na večer pro slavnostní příležitosti i nějaké odpolední v pastelových nebo živějších hravých barvách. To se může hodit třeba na schůzku s kamarádkou nebo odpolední rande.

Na odpoledne zkuste barvy, na večer výrazný zdobný prvek

Když už jsme u těch psaníček na odpoledne, nebojte se pořídit si nějakou kabelku, která vyjádří váš vlastní názor. Nemusíte volit vždy dokonale decentní řešení. Hnědé, šedé barvy, které nikoho nenaštvou, ale také nikoho neohromí a bezvýrazné provedení, jež se sice hodí ke všemu, ale zároveň ničím nepřekvapí. Klidně si vyberte i nějakou sytější barvu, třeba červenou, oranžovou žlutou, za předpokladu, že máte outfity, ke kterým takové psaníčko bude ladit. Na odpoledne bude taková kabelka působit příjemným osvěžujícím dojmem. Klasické černé psaníčko může být oživeno zase nějakým dominantnějším zdobným prvkem, třeba výrazným kamenem, netradiční výšivkou, aplikací z jiného materiálu. Skvělá i je vkusně řešená 3 D ozdoba, třeba reliéf nebo peří.