Doplňky

Trendy ve špercích: Průmyslová strohost i barokní zdobnost

Vhodný šperk udělá z každé ženy krasavici a nemusí to být zrovna nákladný náhrdelník s diamanty. Milou drobnost v bižuterii si můžete klidně pořídit i sama, když zrovna v dohledu není nikdo, kdo by vás s ní potěšil. K dispozici je spousta možností, jak se udělat krásnou a cítit se jako princezna. Nabídneme vám pár tipů, jak si udělat radost.

Pořiďte si princeznovskou čelenku

Máte dlouhé vlasy a už vám chybí inspirace, jak je upravit, aby to nebylo stále totéž? Rády byste nějakou hezkou a vkusnou a přitom nenáročnou úpravu? Pořiďte si čelenku. Zaručeně s ní budete vypadat jako princezna. Nač svazovat vlasy do nudného ohonu, když mohou zářit jako závoj kolem hlavy a čelenka může být korunou?

Pokud nechcete být za princeznu a máte rádi nekonvenční, moderní šperky, můžete si pořídit něco s industriálními motivy. Co třeba řetěz na krk se zámkem, obojí z chirurgické oceli. Hodí se pro mladou rebelující rockerku. Podmínkou je, že podobné šperky musí nosit mladá výrazná žena.

Upoutají květiny i drobné perličky

Druhý trend jde tak trochu proti. Jestli je vám strohá průmyslová přísnost proti srsti, můžete si naopak zkusit zdobnost odkazující na barokní styl. Roztomilé květinové vzory, spousta perel. Může jít o výraznější květinové prvky propojené s umělými perličkami i jemnější decentnější ženské vzory. Baroko v naprosto moderním pojetí, které podtrhne ženskost.

Stranou nezůstávají ani náramky a náhrdelníky. Pokud se vám jeden náhrdelník na krku zdá málo, klidně si jich vezměte víc. Dejte ale pozor, aby k sobě ladily a jeden nepřebíjel druhý. Také několika náhrdelníkům přizpůsobte svůj outfit. Vsaďte spíše na jednoduché a elegantní tričko nebo top, aby šperky vynikly. Jakkoli náhrdelníkům nyní přeje vrstvení, u náramků se prosazuje spíše jeden masivnější kousek, který dominuje.