Lifestyle

Pivo nesmí v žádné domácnosti chybět!

Pivo obsahuje mnoho vitaminů, které jsou prospěšné pro náš organismus. Samozřejmě je podmínkou konzumace v tom správném množství! Pokud někdo vypije deset kousků za den, zdraví si určitě nepojistí. Ale tohle je už pro všechny stará známá věc. Jak ale využít pivo i jinak? Poslouží i těm, kteří mu zrovna nepřišli na chuť.

To, že pivo občas používáme v kuchyni, při vaření nás už také nepřekvapí, ale věděli jste, že je, také skvělým pomocníkem v domácnosti? Díky jeho blahodárným účinkům na naše tělo si našel své místo i v kosmetickém průmyslu.

Potřebné pro hospodyňky

Nemůžete se zbavit skvrn na oblečení či milovaném gauči? Zkuste na skvrnu nalít trochu piva, vetřít do skvrny a nechat chvíli působit. Poté je třeba skvrnu lehce přetřít mýdlem či jiným voňavým prostředkem a vodou. Přeci jenom je třeba zbavit se skvrny a nezanechat pach piva. Budete mile překvapeni až šokováni, jak si pivo s vaší skvrnou poradí.

Také vám pivo skvěle poslouží při čištění vašich šperků, převážně tedy zlata. Postup je jednoduchý, stačí nalít potřebné množství do sklenice. Ujistěte se, že jsou vaše šperky ponořeny. Pak stačí počkat cca dvě hodinky. Pokud není výsledek stoprocentní, nechte působit déle. Pak pod tekoucí čistou vodu a vysušit. Zlato bude jako nové.

Krása

Trápí vás padání vlasů a jsou celkově bez života? Stačí si vytvořit masku, která jim vrátí život a svěžest. Co budete potřebovat? Jeden banán, vejce, lžíci medu a sklenici černého piva, Je třeba všechny tyto složky smíchat. Poté co bude kaše připravená, naneste na suché vlasy. Nechejte působit cca hodinu a poté smyjte.