Kosmetika

Barva je důležitá!

Ne všem sluší každá barva. A pozor si na výběr barvy musíme dát nejen při výběru oblečení ale také při líčení. Jak si tedy vybrat ty pravé stíny a rtěnku přímo pro vás? My vám dáme pár rad na co si dát pozor a dle čeho vybrat.

Jaký jsem typ?

Jaký typ jste a jaká vám bude slušet barva, můžete zjistit pomocí přirovnání k ročnímu období.

Zima

Pokud jste zimní typ, jsou pro vás typické červené rty, oči mají barvu modrou, šedou nebo hnědou. Vaše pleť je velmi světlá až popelavá, bez pih. Vlasy těchto typů jsou tmavě hnědé až hnědočerné.

Pro tento typ musí zůstat tabu mdlé a nevýrazné barvy. Váš šatník by se měl skládat zejména z jasných barev. Například růžová, modrá, červená. V líčení se nebojte použít odstíny červené a růžové rtěnky. Béžové oční stíny a pro ty odvážnější i modré a fialové. Ale výrazné oční stíny nikdy nekombinujte s výraznou rtěnkou.

Podzim

Vlasy hrají barvami podzimních stromů tedy červenohnědé, medové až hnědé. Barva očí bývá hnědá a také může být zelená. Vaše pleť je do tónu broskvové.

V líčení je třeba sáhnout po přírodních barvách v odstínu hnědé. Při výběru kousků do šatníku platí totéž.

Jaro

Ženy tohoto typu je pyšní zlatou blond, světle hnědými vlasy. Pleť je světlounká lehce narůžovělá. Barva očí je modrá, hnědá nebo šedozelená. Rty jsou spíše narůžovělé.

Při výběru líčidel je dobré volit jemné ale za to syté barvy. U rtů můžete sáhnout o červené a pro méně odvážné je tady broskvová.

Vaše oblečení by mělo být v jemných tónech. S odstíny béžové, žluté, meruňkové, modré určitě neuděláte chybu.

Léto

Když se na tento typ podíváme, vidíme vlasy v odstínech hnědé a stříbrné blond. Rty jsou do růžových odstínů. Pleť je světlá. Barva očí je většinou modrá nebo modrozelená, hnědé.

Ať si vyberete růžové stíny či rtěnku nesáhnete špatně. Také je dobré volit stříbrnou, fialovou a zelenou.

Slušet vám budou barvy v chladných tónech. Určitě ve vašem šatníku nesmí chybět modrá a šedá.