Lifestyle

Olej nejen v kuchyni!

Máte pocit, že chemie se nám do těla dostává více, než je třeba? A hlavně kosmetice? A vyzkoušeli jste nahradit tradiční kosmetické přípravky za obyčejné přírodní oleje? Že ne? To je obrovská chyba, protože umí doslova zázraky s naší pletí!

Je třeba, ale používat výhradně oleje za studena lisované. Tepelným zpracování ztrácí mnoho svých důležitých vitamínů.

Jaké oleje jsou tedy vhodné pro krásu naší pleti?

Konopný olej

Tento olej obsahuje mnoho vitamínů, jako je například C,D,E,A , B1,B2,B3 a B6. Je známo, že aby nám pokožka správně fungovala, potřebuje nenasycené mastné kyseliny. Tento olej je velice bohatý na tyto kyselin. Konopný olej je jedním z nejcennějších rostlinných olejů. Má vysoký obsah nenasycených mastných kyselin a to omega-3 a omega-6, nezbytných pro lidský organismus. Tyto kyseliny si tělo samo není schopno vytvářet, proto je třeba je doplňovat. Má hojivé účinky, takže si poradí také s akné.

Rakytníkový olej

Rakytníkový olej má hojivé účinky. Může být nápomocen při omrzlinách, což s blížící se zimou nemusí být na škodu. Skvěle vám pomůže v boji proti vráskám.  Při vnitřním užití vám také může pomoci proti virům nebo bakteriím. Je zdrojem omega-7 nenasycené mastné kyseliny, v tomto oleji se vyskytuje až z 40%. Zajímavostí je, že rakytníkový olej pohlcuje ultrafialové záření.

Lněný olej

Pokud trpíte na ekzémy či máte lupenku, je tento olej právě pro vás. Je velkým zdrojem omega-3. Tento olej, by se měl používat opravdu čerstvý, v opačném případě by nám byl spíše na škodu než ku prospěchu. Také dbejte na jeho uskladňování.