Lifestyle

Křížem krážem Šumavou. Co vám road trip na jihu ČR nabízí?

Lákají vás tiché lesy, zpěv ptáků a šumění potoků? Šumava je ideálním místem pro všechny, kteří chtějí odhodit své starosti a soustředit se pouze na relax a pohodu. Naplánujte svůj road trip na místa, která vás svou přírodní krásou okouzlí. Na Šumavě můžete načerpat tolik různých zážitků, že vám na to jeden výlet nebude stačit. Připravte si vestavbu do auta a vyrazte na cestu!

Vodopády

Projíždění lesem vám zpestří mnoho nádherných přírodních úkazů. Na Šumavě je velmi zdravá příroda s vysokými stromy, ale také unikátními vodopády. Jako nejznámější vodopád je uváděna Bílá strž. V okolí se můžete pokochat skalními útvary, rozmanitou faunou i flórou a samotný vodopád vás okouzlí několika kaskádami. 

Ledovcová jezera

Prostředí Černého jezera je pastvou pro oči a balzámem pro duši. Možná vás překvapí tyrkysově čistá voda a zdravé a hluboké okolní lesy, které jsou tvořeny jehličnatými i listnatými stromy. Černé jezero ovšem není jedinou vodní krásou Šumavy. Někteří návštěvníci dokonce hodnotí jako krásnější jezero Laka, Prášilské nebo Plešné. 

Divoká zvířata

Při večerní jízdě buďte opatrní. Zdejším lesům vládnou srnci, prasata, jeleni a podle posledních zpráv se zde objevují také vlci a ve výjimečných případech lze zahlédnout také rysa. Zvířata jsou zde velmi plachá, ale je možné, že budete mít štěstí a alespoň z dálky některé z nich zahlédnete. Šumava je místem, kam díky ochraně parku lidská ruka příliš nezasahuje, a proto máme stále možnost sem utíkat za přírodou. 

Prameny

Pro nadšence, kteří si chtějí prohlédnout prameny, ze kterých se postupně tvoří velké české řeky je ideální na krátký čas zaparkovat a jít se poohlédnout po okolí po svých. Na Šumavě je spousta značených tras, které vás dovedou přímo k místu, kde pramen vyvěrá ze země. Můžete se tak pokochat jedinečnou podívanou. Po cestě také lze narazit na další jezera nebo tůně, kterých je v okolí spousta.