Lifestyle

Léto a ženské intimní partie. Letos proběhne vše bez problémů

Péče o ženské intimní partie je důležitá v každém roční období. V létě to ale platí dvojnásob. Podmínky, které v létě panují, jsou bohužel pro vznik nemocí ženských intimních partií přímo ideální. A nejedné ženě tak dokážou zkazit vysněnou dovolenou u moře. Pocení se, procházky, túry, jízda na kole, plavání a pohyb v mokrých plavkách – to všechno mohou být přitěžujícími faktory. 

S aktivitou to nepřehánějte 

Pohyb je důležitý nejen pro atraktivní postavu, ale také pro naši psychiku. A letní období k němu přímo vybízí! Avšak intenzívní pohyb může dráždit intimní partie. Když cvičíte, tělesná teplota stoupá. Vaše tělo se ji snaží snížit – takže se začneme potit. A potíme se také na intimních místech. Pak už je velice snadné utrpět různá odření. Nahrává to také vzniku kvasinkových onemocnění. Doprovází je nepříjemné pocity, jako je pálení, bolest, svědění.  

Koupání v bazénu 

Koupání v přírodních nádržích není příliš vhodné, pokud často trpíte ženskými obtížemi. Avšak ani příliš chlorovaná voda není pro sliznici dámských intimních partií nejvhodnější. Chlor má za úkol ničit bakterie – a při koupání dokáže narušit přirozenou ochrannou mikroflóru pochvy. Ta je pak náchylnější na onemocnění. Také dochází k vysušování sliznice, což vede v mikroprasklinám, které se projevují pálením.  

Mokré plavky a písek 

Písečné pláže jsou velmi příjemné, nevýhodou ale je, že se písek dostane i tam, kam nemá. Způsobuje podráždění vaší kůže. Když se k tomu navíc připojí vlhké a teplé prostředí, které zajistí plavky nebo mokrý ručník, zaděláváte si na vznik kvasinkových onemocnění. Proti tomuto můžete bojovat tak, že použijete sprchu, která je u každého bazénu. U moře se pak po každém koupání důkladně vysprchujte a doporučuje se i použít speciální mýdlo na dámské partie. 

Pozor na cukry 

O dovolené si chceme dopřát – a tak často saháme po rychlém občerstvení nebo sladkostech. Jednoduché sacharidy, které jsou součástí těchto jídel, ale obsahují jednoduché sacharidy. A ty vytváří živnou půdu pro kvasinky.