Lifestyle

Když dovolená – jednoznačně Zaostrog

Mnoho lidí každý rok cestuje do Chorvatska. Češi, kam se podíváte.

Zaostrog je sice také v Chorvatsku, ale tak nějak je tam jiný svět. Ano i tam míří Češi, ale lokalita je až v jižní Dalmácii. Nachází se mezi Makarskou a Ploče. Proto je Zaostrog součást Makarské riviéry.

Čím je to tedy tak výjimečné?

Správná otázka. V této destinaci žije opravdu skvělá rodinka Alačových. Majitel pronajímaných apartmánů se jmenuje Neven. Jeho žena Vesna umí vařit naprosto skvělé chobotnicové saláty a Vánoce v jejich podání jsou naprosto jiné a malebné. (V době Vánoc u nich dozrávají na stromech mandarinky, pomeranče a citróny – lahoda)

Apartmány

Pronajímají hned dva komplexi, jeden větší, který má na starosti přímo Neven a jeden menší, který je asi o 10 metrů dále a ten pronajímá jeho bratr Ante. V obou komplexech je rozhodně z čeho vybírat. Od 2 lůžkového pokoje (s možností přistýlky) až po apartmán určený pro 5-7 početnější rodinu či partu přátel.

Přespání není ani přílišně drahé. Je to stále v mezích normy, avšak za ty zážitky to stojí. Neven umí perfektně česky za ty roky od turistů, že je velmi snadné se s ním na čemkoli domluvit.

Malá rada: Nevena si získáte českým pivem Zubr.

Vzdálenost k moři

To je na tom ta největší bomba. Přímo před apartmány je parkoviště pro několik aut. A hned vedle parkoviště je asfaltová cesta, která vede napříč Zaostrogem (není příliš frekventovaná). Po přejití cesty se nacházíte na pláži. Je to zhruba 20-30 metrů.

Pláž

Velká, kamenitá avšak klidná a celkem tichá. Přístup do vody je příjemný a snadný.

Obchody, pekárny

Hned vedle apartmánu asi 30-40 metrů vedle je pekárna, kde se dá denně nakoupit čerstvé a výborné pečivo. Chleba s názvem Kruh už zná asi každý Čech. O kousek dál (asi 300 metrů) je kemp, kde mají obchůdek.

Na druhou stranu od apartmánu je krásná asi 15 minutová procházka do „města“. Spíš takového srdce dané destinace. Je tam takový zábavní park pro děti, stánky, potraviny, tržnice jak ovocná tak rybí. Je tam i supermarket.

Největší benefity pobytu u Nevena

Co je na tom ale nejlepší? Neven je velmi přátelský a skvělý muž. Většinu svého života tráví na moři, protože loví ryby a různé mořské živočichy a pak je prodává do restaurací atd.

Není problém si ráno přivstat a vyjet s ním na moře na ryby. Jsou to opravdu nezapomenutelné zážitky. Lovení ryb, mušlí, olihní, chobotnic. Jednu se mu omylem podařilo vylovit „želváka“ (Kareta). Žije tam jeden pár. Vzali ho na břeh – probudili celý apartmán brzy ráno, děti si ho pohladily, vyfotili a zase putoval zpět do moře.

Opravu nezapomenutelná dovolená.