Lifestyle

Romantika nemusí být jen v Paříži, ale i na českých zámcích

Jelikož je venku krásné počasí, řada lidí uvažuje nad tím, kam se letos vydá na dovolenou nebo například jen na prodloužený víkend. Je nutné poznamenat, že se řada lidí rozhodne například pro zahraniční výlety, jenže pakliže jste nepoznali Českou republiku, proč byste se měli hnát někam do zahraničí, kde poznáte sice jinou kulturu, ale kde se na druhou stranu nedozvíte skoro nic, protože vaše znalost cizího jazyka je naprosto na bodě mrazu. Možná byste se měli zamyslet především nad tím, že se vydáte do českých koutů.

Pokud si myslíte, že česká dovolená na týden bude zdlouhavá, zaměřte se na víkendové pobyty, které strávíte například v romantické přírodě s přítelem či přítelkyní. Romantických míst je u nás habaděj a nejsou jenom v přírodě, ale také i v jiných koutech země. Romantika je sice symbole pouze Paříže, kam se řada těch, kdo se chtějí zasnoubit, vydávají, ale na druhou stranu takovou romantiku naleznete i tady. Třeba na různých českých zámcích, kterých je všude kolem habaděj a které oplývají nejen krásnými romantickými komnatami, ale především také i neotřelou historií, která zaujme opravdu každého.

Je libo zámek Buchlovice?

Jeden z nejromantičtějších zámků u nás je krásný moravský skvost, jenž nese jméno „zámek Buchlovice“. V nedávné době se tam například natáčela nyní velmi populární pohádka režiséra Zdeňka Trošky, a sice „Čertova nevěsta“. Je poměrně zachovalý a svou krásou nezná mezí. Pakliže byste se rozhodli navštívit tento unikátní zámek, rozhodně se nejdříve jeďte podívat na hrad Buchlov, který vlastnili ti samí majitelé, a stál ještě dříve, než byl tento unikátní zámek postaven.

Zamiřte na Červenou lhotu

Kdo by neznal nádhernou pohádku „O štěstí a kráse“, kterou většina lidí zná pod pojmem „Madlenka a Pradlenka“. Tato krásná hudební pohádka byla natočena na jednom z nejhezčích zámků u nás, který se vyskytuje na vodě. Svou pověstí je proslulý a ten, kdo ji neslyšel, by se tam měl rychle vydat, protože taková pověst se vám vryje do paměti na pěkně dlouhou dobu, tím si můžete být jisti.