Lifestyle

Jiřiny a jejich nesmírná krása – jak se o ně ale starat?

Když přišlo letos jaro, většina žen se začala těšit na chvíli, kdy se budou moci plnohodnotně věnovat své zahradě. Většinou se zaměřují především na péči o zahradu jako takovou, protože přece jenom po domácku vypěstovaná zelenina je něco víc, než ta kupovaná. Rozhodně nikdy není plná chemikálií, které se mohou dostat do slupky zeleniny při pěstování odrůd, které jsou dovezeny třeba ze Španělska či jiných cizokrajných míst. Ostatně mimo pěstování zeleniny a také ovoce je potřeba se také soustředit především na pěstování květin, protože ty jsou během jara naprosto fenomenální a vždy rozzáří den, i když je sychravo a deštivo.

Ovšem pro řadu květin byla ještě do nynějška velká zima, protože nás mrazíky překvapily dokonce i v dubnu, kdy už jsme chtěli naprosto všechno zasadit nebo jsme dokonce už měli většinu zasazeno. Na nějaké květiny je třeba čas, proto jsme se rozhodli nějaké odrůdy zasadit až nyní. Například jsme se tak rozhodli pro jiřiny, které jsou vynikající květinou, o kterou se ovšem také musíte starat, a to zejména v létě, kdy dělají tu největší radost. Přece jenom léto může být všelijaké a je dobré, když si dbáme na to, jestli taková jiřina dostává všechno, co ve skutečnosti potřebuje.

Ve stínu budou vyšší

U nás mají jiřiny poměrně úspěch, protože se jedná o květinu, která není tak těžká k pěstování a zvládne ji vypěstovat i úplný začátečník. Je nutné však vybrat místo, protože pokud nebude dobré místo, nebude ani hezká květina. U jiřin obecně platí, že pokud je zasadíte do stínu, tak budou vyšší. Hodí se především do mělkých studených nebo přemokřených půd. Je také skvělé, že tento druh květiny můžete pěstovat neustále na jednom místě, nemusíte tedy hledat každým rokem jiné místo, kam byste ji mohli zasadit, jak se to běžně dělá. Musíte však dbát na to, abyste jiřiny nesadili zbytečně u sebe, i když chceme mít krásný záhon. Některé jiřiny jsou mohutnější a potřebují ke svému životu prostor.