Lifestyle

Jak zkvalitnit spánek. Není to jen o doplňování vitamínů

I když se někomu může zdát, že spát každý den sedm hodin je příliš mnoho, ve skutečnosti je tento čas strávený spánkem nezbytný. Během spánku totiž dochází k veledůležitým procesům v lidském těle, kdy se třídí podněty nasbírané během dne, dále se také regenerují orgány a připravují na nadcházejících čtyřiadvacet hodin. Večerní, respektive noční činnost tak musí být skutečně kvalitní. Jenže jak podpořit kvalitu spánku?

Doplňte potřebné vitamíny

Bez spánku nelze žít. To je známý fakt, který věděli už před lety. Nikdy se však nevědělo, kolik hodin spánku můžeme označit za „značka ideál”. Dnes už víme, že je ideální spát sedm hodin, maximálně osm, ale nikdy ne více ani méně. Nevyspání stejně jako přespání jsou pro zdraví stejně škodlivé.

Abyste předcházeli tomu, že budete mít rozhozený celý den je vhodné doplňovat do těla vitamíny a minerály, které jsou pro spánek vhodné. Doplňovat je můžeme nejen pomocí doplňků stravy, ale hlavně také kvalitními stravovacími návyky, jež mají vliv na zdraví, fyzický vzhled i celkovou efektivitu člověka. Není to však jen o potřebných vitamínech.

Investujte do kvalitního zařízení ložnice

Pokud se chcete radovat z kvalitního spánku, je velmi důležité investovat do kvalitního zařízení ložnice. Postel, matrace a také okolní teplota hrají roli. Podle starého čínského učení feng shui bychom se měli vyvarovat také tomu, že pod postelí budeme shlukovat velké množství věcí. Ložnice není skladiště, tak na to myslete a podpořte tím kvalitu svého spánku.

Během spánku by také měla být ložnice v zahalení noci. Vědci totiž dokázali, že pokud máte v místě, kde spíte tmu, pozitivně tím ovlivníte spánek a předejdete bolestem hlavy.

Co také pomáhá je vybudování spánkové rutiny. Mluvíme o jedné z nejdůležitějších věcí. Každý člověk by měl nejen chodit spát v jeden čas, ale také by se zhruba ve stejnou dobu měl probouzet.