Lifestyle

Zajímavé nápady, na co se dají použít noviny

Papírové noviny rozhodně ještě nejsou passé. I když si v současnosti můžete veškeré důležité zprávy přečíst na internetu, stále ještě existují lidé, kteří dávají přednost klasickým papírovým novinám. Noviny, které si přečtete, můžete recyklovat spolu s ostatním papírem. Můžete pro ně ale najít jiné použití. Takové noviny tak nemusí být pouhým odpadem ve vaší domácnosti! 

Při stěhování 

Do novinového papíru můžete zabalit křehké věci, které by se mohli při stěhování rozbít nebo jimi vyplnit mezery, které zůstávají v krabicích po vyplnění věcmi. Jejich výhodou je to, že téměř nic neváží, což oceníte nejen při stěhování, přitom ale fungují spolehlivě proti rozbití. 

Čištění oken a zrcadel 

Zatímco někteří investují do speciálních hadříků, které nepouští chlupy, jiní jsou chytřejší a svá okna a zrcadla leští s pomocí starých novin. Fungují perfektně! Místo chemického čističe použijte roztok octa a vody. 

Čištění grilu 

Poté, co jste použili svůj gril, jej vypněte a nechte vychladnout. Jakmile je teplý tak, abyste se o něj neupálili, můžete se pustit do čištění. Namočte noviny do vody a položte je na rozehřátý gril. Zavřete víko a nechte hodinu odležet. Poté noviny odstraňte a gril jen zlehka bez drhnutí vytřete. 

Přípravek na hubení plevele 

Noviny můžete použít také na své zahradě, pokud máte problém s plevelem. Stačí, když novinami pokryjete záhony a poté je namočíte vodou. Takto mokrý papír zakryjte kompostem nebo mulčem. Papír udusí plevel a organická hmota na vaší zahradě bude vzkvétat. 

Podpalování ohně 

Noviny velmi dobře hoří. Využijte této vlastnosti například při rozdělávání grilu nebo organizování táboráku pro děti.  

Udržujte tvar 

Noviny, které použijete dovnitř kabelek a bot, vám mohou pomoci udržet jejich tvar. 

Do lednice s nimi 

Vystelte novinami zásuvku lednice, která je určena pro skladování ovoce a zeleniny. Noviny pohltí přebytečnou vlhkost, a navíc ochrání zásuvku před případnými nečistotami. Užitečné jsou taktéž při pohlcování zápachu.