Kosmetika

Jak zatočit se žlutými zuby, které kazí náš vzhled?

Stejně jako platí, že šaty dělají člověka, platí také to, že zuby jsou součástí našeho celkového vzhledu a že se podílí na prvním dojmu. Na tom, jestli bude první dojem pozitivní nebo naopak negativní se podílí i náš úsměv. Jestliže máme zuby žluté a nestaráme se příliš o ně, druhý člověk si o nás hned pomyslí ne zrovna hezké věci. Že vás žlutý chrup poměrně trápí, ale že nevíte, jak si zuby vybělit? Nechcete utrácet za dentální hygienu nebo za chemické bělení zubů, které by dostalo váš rozpočet do kolen? Je načase zkusit několik osvědčených rad.  

Pamatujte na to, že za zkoušku nic nedáte. A jednotlivé tipy vám nemohou uškodit, mohou jenom pomoct. Tak to vyzkoušíte nejdříve? 

Znáte trik s kurkumou? 

Kurkuma je velice oblíbeným kořením, které se velice silně podobá kari. Bývá součástí indické kuchyně, ale lidé ho přidávají i do jiných pokrmů. Důvodem toho jsou antibakteriální účinky tohoto koření. A i když je koření sytě žluté, neznamená to, že s ním nevybělíte zuby. 

Možná to zní jako jeden velký paradox, ale skutečně je tomu tak. Kurkuma umí bělit zuby. Jedná se o přírodní bělící prostředek, který však přináší bělost až s postupem času, nikoli ihned. Proto to nevzdávejte.  

Kokosový olej nebo aktivní uhlí 

Dalšími způsoby, jak doma v koupelně vybělit své zuby, tak za pomocí kokosového oleje nebo aktivního uhlí. Co se týče kokosového oleje, mluvíme tu o kouzelníkovi ve světě kosmetiky. Umí zatočit s celou spoustou kosmetických neduhů, nejen se zažloutlými zuby. Pokud si ho budete aplikovat na zuby třeba po večerním čištění zubů, rychle se dočkáte oslnivě bílých zoubků.  

Stejný účinek má také aktivní uhlí, které se stává součástí celé spousty bělících past na zuby. Aktivní uhlí kromě toho, že umí vybělit zuby, umí také odstranit veškeré povrchové nečistoty ze zubů. Také je to fantastický pomocník v boji proti nepříjemnému zapáchajícímu dechu.