LifestyleOblečení

Změňte své nakupovací návyky, radí stylisté

Upřednostňujte kvalitu před kvantitou – to je velice častá rada, kterou klade na srdce každému zákazníkovi nejeden stylista. Místo nakupování v méně kvalitních, leč levnějších módních řetězcích byste měli nakoupit oblečení v dostatečné kvalitě, i když bude stát o něco více, než na co jste zvyklí. Při nakupování se tak zaměřte kupříkladu na oblečení Michael Kors nebo na oblečení značky Twinset, které jsou přesně tím, co vám vydrží v šatníku dlouhé roky, nikoli jen pár měsíců. 

Kvalitní oblečení je sice dražší, ale vydrží s vámi

Jak již bylo nastíněno, kvalitní oblečení je daleko lepší alternativou v porovnání s méně kvalitními kousky. Ptáte se, proč tomu tak je? Důvodem je především to, že s vámi daný kousek daleko déle vydrží. Nebude s vámi jen pár vyprání, ale naopak s vámi vydrží několik dlouhých let. Investice se vám tak vyplatí. 

Udržitelnost hraje dnes velkou roli

V módním světě je dneska právě udržitelnost tím hlavním tématem, které se prakticky neustále řeší. Právě udržitelnost, což je vlastnost, jež mají prakticky všechny kvalitní kousky, je to, co prospívá zdraví naší planety. Koupí kvalitnějších, udržitelných produktů totiž snižujeme poptávku po oblečení z méně kvalitních obchodů, což vede k nižší výrobě a ke snížení spotřeby elektrické i jiné energie. 

Udržitelnost není jen marketing

Pokud se zajímáte o módu, pak jste možná zaznamenali, jak se o udržitelnosti mluví prakticky neustále. A možná jste tímto hluboce znechuceni. Přijde vám to jako jeden velký marketing. Jenže ve skutečnosti to není jenom marketing. Skutečně koupí udržitelné a kvalitní značkové módy kupujete kousek života pro planetu, na které žijete. 

Sestavte proto svůj šatník s kousky, které budou funkční, efektní, přesto stylové a kvalitní, proto vydrží dlouhé roky. Zvolíte si značku Diesel, Pinko nebo výše uvedené módní brandy?