Kosmetika

Jak podpořit růst vlasů?

Máte pocit, že se růst vašich vlasů doslova zastavil? Že vám vlasy za posledních pár let nepovyrostly ani o milimetr? Pokud ve vás takový pocit skutečně převládá, je načase vsadit na správné vlasové produkty, nemyslíte? Právě péče o vlasy se velkou měrou podílí na tom, jak vaše vlasy budou ve skutečnosti vypadat. Předně je důležité vsadit na produkt Rays anti-age, který obsahuje jedenadvacet hydratačních složek včetně kolagenu. 

Druhým krokem je výběr správného šamponu a kondicionéru

Pokud jste si výživový produkt zvaný také elixír mládí zakoupili, druhým krokem je výběr správného šamponu. Šampon je jedním ze dvou společníků při umývání vlasů. Jeho úkolem je předně umýt z vlasů nečistoty a také zbytky mastnoty či stylingových výrobků. Je důležité najít takový, který umí udržet vlasy hebké a který neodstraňuje z vlasů přirozené oleje. 

Tím druhým společníkem je pak kondicionér, na který bohužel řada žen zapomíná. V praxi to však funguje tak, že šampon vlasovou cibulku otevírá, kondicionér ji pak uzavře a zajistí, aby vlasy po uschnutí vypadaly přesně tak, jak si přejete. Opět je třeba najít takový, který bude vašim vlasům plně vyhovovat. 

Oleje i masky jsou jenom ku prospěchu

Abyste podpořili růst vlasů, vyplatí se sázet na oleje a masky. Nemyslete si, že jsou k ničemu, jsou naopak ku prospěchu. Umí si poradit s roztřepenými konečky, také dodávají vlasům požadovaný lesk a svěžest. 

Zatímco oleje se používají častěji, masky stačí na vlasy nanášet jednou týdně. Vyplatí se vsadit na produkty, které mají olejový základ. 

Doplňte svou stravu o vitaminy a minerály

Jak podpořit růst vlasů? Samozřejmě tím, co jíte. Ne nadarmo se říká, že jste tím, co si denně dopřáváte k jídlu. Pociťují to i vlasy. Pokud bude strava postrádat vitaminy a minerály, nemůžete se divit, že vlasy nerostou a že vypadají tak, jak vypadají. Svůj jídelníček zpestřete ideálně o vitamin B, dále také o zinek, bílkoviny a samozřejmě o železo.