KosmetikaLifestyle

Jak pečovat o pleť pod rouškou?

Roušky se staly nedílnou součástí našich životů. Stojí za tím nový typ onemocnění zvané COVID-19, který nás sužuje už nějaký ten pátek. V současné době jsou roušky stále ještě nařízené, což člověka vede k jedné věci, a sice k otázkám, jak pečovat o svou pleť. Zejména ženy, které mají citlivou a choulostivou pleť, trpí pod rouškou, pod kterou se pleť opravdu nadmíru potí, navíc pod kterou pleť samovolně nemůže dýchat. V případě, že patříte k lidem, kteří chtějí vědět, jak o svou pleť pečovat i ve skrytu roušky, pojďme si několik tipů prozradit.  

Pleť hydratujte a pravidelně čistěte 

Pokud jste v minulosti zavítali ke kosmetičce, bylo vám jistě řečeno, že o pleť se musíte pořádně starat a že ji musíte pravidelně čistit. V současné době je víc než nutné zbavovat pleť nejrůznějších nečistot a také odumřelých buněk, proto na čištění pleti nezapomínejte. Stejně tak nezapomínejte na hydrataci s pomocí hydratačních krémů. Začněte používat i přípravky zbavující pleť mazu, jelikož i toho je najednou na pleti vícero.  

Co nejméně se malujte 

Líčení patří ke každodenním rituálům žen. Jenže je pravdou, že pokud se ženy chtějí po karanténě probudit s krásnou a čistou pletí, měly by make-up co nejvíce omezit. Ve vlhkém prostředí pod rouškou totiž dochází k intenzivnějšímu působení chemických látek, které jsou v dekorativní kosmetice obsažené. Největšími zabijáky hezké pleti pod rouškou jsou tak make-upy, pudry nebo samozřejmě tvářenky.  

Vždycky mějte roušku čistou 

Nadmíru důležitá je samozřejmě čistá rouška, která má chránit nejen vás, ale také vaše okolí. Po každém použití je nutné textilní roušku vyprat na devadesát stupňů nejméně, případně je dobré je vyvařit a následně přežehlit. Čistou rouškou budete chránit jak svou pleť, tak samozřejmě i sami své zdraví.