Kosmetika

Jak na čistý štětec?

Používáte různé kvalitní přípravky pro krásnou pleť, ale stále to není ono? Objevují se vám neustále malé pupínky či zarudlá místa? Už si nevíte, co použít, aby byl obličej bez vad? Chyba nemusí být v kosmetice samotné! Zamyslete se, jak často a jakým způsobem pečujete o své štětce, kterými si nanášíte líčidla!

Každý den si myjeme, čistíme obličej, abychom ho zbavily nečistot a bakterii. Ale pak si tuto práci a snahu zhatíme v jednom kroku. Den co den si nanášíme make-up, tvářenku, stíny na oči tím stejným štětcem k tomu určeným. V tento okamžik si na obličej nanášíme spoustu nečistot a bakterii, které nám mohou působit již zmíněné problémy s pletí.

Jak a kolikrát čistit?

Pokud nanášíte tekutý make-up či korektor doporučujeme po každé aplikaci utřít štětec do papírkového kapesníčku. Potom 1 krát týdně udělat očistu větší. A to pokud používáte přírodní štětce, zvolte šetrné přípravky. Dobrou volbou je dětský šampon a teplá voda. Jak to na to? Do skleničky nalijeme převařenou vychladlou vodu na cca 37 stupňů a smícháme s přiměřeným množstvím dětského šampónu. Štětec namočíme do skleničky a omyjeme. Pod proudem čisté vody štětec opláchněte. Poté štětec důkladně osušíme a nemáme vyschnout. Pozor si dejte, aby voda nezatekla dovnitř štětce, mohlo by to způsobit odlepení štětin.

U štětců syntetických můžeme použít jar nebo mýdlo na obličej a dále postupujeme jako u štětců přírodních.

Tento postup provádíme i u štětců na pudr, tvářenku, stíny pouze s časovým rozdílem a to 1 krát za měsíc.

Také lze zvolit čistič na štětce, který zakoupíte v jakékoliv drogérii.

Nejenže se tímto zbavíte bakterií a zbytků líčidel ze štětce, ale také prodloužíte jejich životnost.