Kosmetika

Chladné odstíny rtěnek jsou hitem

Pokud budete v této chladné zimě procházet leckterým náměstím či jen si povšimnete cestujících v tramvaji, převážně na mladých dívkách uvidíte tmavé rty. Můžete se setkat s šedou, s tmavě hnědou či jinou podobnou barvou. Nedivte se, není jim taková zima, že by jim zmodraly rty. Je to jen letošní trend.

Především loňské léto jsme se mohli setkat s hitem rudě červených rtů. Dalo by se říct, že se opět vrátil z minulosti a znovu se drží na prvních příčkách žebříčku oblíbenosti. K nim ovšem přibyla nyní i verze barevných rtů. Zejména se jedná o ty chladné tóny, ovšem setkáme se i s barvou zelenou, fialovou a jinou.

Nejširší škálu módních rtěnek nabízí kosmetika NYX

V běžných drogeriích seženete hromady rtěnek za super ceny, ale jejich trvanlivost je mizivá. Sotva si je nanesete na své rty, do hodiny (díky pití nebo třeba jídlu) dokonale zmizí – setřou se. Důležité je mít na paměti to, že toto nejsou jediné rtěnky. Stačí jen umět hledat ty dlouhotrvající.

Jestli nebydlíte v Praze (či v jiném městě, kde nenaleznete obchod NYX nebo Douglas), nejspíše zamíříte do klasické drogerie. Ale i tam je k nalezení jeden poklad, a to od značky Dermacol. Rtěnka je dvojitá, na jednom konci barva, na druhém lesk. Její životnost je neuvěřitelných šestnáct hodin, ne-li více. Odlíčit si ji většinou musíte až vy pomocí odličovače.

Pro ženy, které netouží po žmolkách na svých rtech či nevzhlednému okraji na ústech (myslí se tím kraj, kde končí rtěnka zevnitř úst), je tu ale kosmetika NYX. Jediná prodejna se nachází v Praze, ovšem díky parfumerii Douglas si ji můžete nakoupit i tam – mají zde své malé čestné místo. Rtěnky stojí kolem dvou set (stejně jako ta od Dermacol) a vydrží minimálně půl dne. Díky svému matnému vzhledu a barvám, které letos opravu frčí, dosáhnete fantastické, zcela vkusné a módní vizáže!