Kabelky

S třásněmi nejen na country

Móda se hrne dopředu neuvěřitelnou rychlostí. Mnohdy ani nestačíme mrknout okem a už jsme nuceni vyměnit dvě třetiny našeho šatníku. Pro ženy to bývá častokrát velká peněžitá újma. V posledních letech by se ale dalo o módě říct, že se spíše trendy vrací. Maminky nemusí kupovat nové kousky oblečení, protože jen stačí vytáhnout jejich šatník, který si schovávají z dob svého mládí. Vždycky ve skrytu duše doufaly, že se takové trendy jednou vrátí. A ani v tomto se nemýlily.

Mezi druhy oblečení, jejž zaznamenaly největší „boom“, patří zcela jistě džínové bundy. Ty byly „in“ v době, kdy čtyřicátníci chodili na diskotéky a tančili na nestárnoucí hity Michala Davida. Opět se vrátily do kurzu a znovu s velkou pompou. Mezi další favority ze sedmdesátých let patří rozhodně nevšední zvonové kalhoty. Tento druh džínů se ovšem buď musí zalíbit, nebo se k němu klade značný odpor. Jako další lze vyjmenovat třeba třásně, a to jako doplněk každého kousku oblečení. Možná se může zdát, že jsme se ocitli v době, kdy se country stalo hitem, ale není tomu tak. Sice v posledních letech třásně doplňují jak bundy, tak kalhoty, tento trend je jen pro odvážlivé.

Ale všechno má svou mezeru. Výjimku v country stylu tvoří kabelky. Společně s třásněmi tvoří neskutečnou ojedinělost a skvěle doplní jakýkoliv běžný outfit. Mnohdy jsou třásně na tomto doplňku až zarážející a je jich tam opravdu mnoho, ovšem pokud si zakoupíte takovou, která má třásní tak akorát, rozhodně ji přiberte do svého šatníku. Tato kabelka je totiž jediný kousek, který nepůsobí country stylem. O botách se toto říci ovšem nedá.

Kabelka s třásněmi se nejlépe hodí k obyčejným džínům s roztrhanými koleny a k jednoduchému topu. Jako vhodná obuv se jeví tenisky nebo také populární šněrovací boty. Na ruce zvolte pouze hodinky, které mají kožený náramek. Zapomeňte na kovovou klasiku.