Lifestyle

Ženy se podvědomě bojí, že přiberou. Jak tedy hubnout po 40?

Ženy v sobě mají zabudovaný mechanismus, který je přímo odrazuje od nadváhy. Dokazuje to také nejnovější vědecká studie.Ve studii byly ženám předloženy fotografie žen trpících nadváhou a obezitou. Následně pořízené mozkové snímky testovaných žen prokázaly, že během zhlédnutí takovýchto fotek se aktivují ty části mozku, které jsou obvykle spojované s identitou promítnutou do sebe.

Výzkum a výsledek

Výsledky zcela jasně dokládají, že se dnes ženy obrovsky bojí toho, že ztloustnou. Závěry studie to vysvětlují tak, že ženy média neustále podvědomě bombardují jistými ideály krásy, k nimž nadváha a obezita opravdu nepatří. Právě naopak je považována za cosi velmi špatného.U mužů test dopadl úplně jinak. Muži při sledování obézních mužů žádnou větší mozkovou aktivitu absolutně nevykazovali. Ženy tak svazuje neustálá úzkost a jsou mnohem náchylnější k vytváření špatných stravovacích návyků a to o moc více než muže.

Vědci tedy tvrdí, že jsou ženy svou postavou velmi znepokojeny i tehdy, když o ní momentálně přímo nepřemýšlí. Jde to zkrátka podvědomě.Testované ženy neměly žádné stravovací potíže, nebyly vůbec tlusté a navenek se o svou štíhlost a postavu nijak přehnaně neobávaly. Mozek je ale naprosto prozradil. Média vytvářejí na dívky a ženy tak velký tlak, že ženy úzkost ze své postavy pociťují podvědomě a nikdy nemají klid v duši.

Jak hubnout po 40 a po 50

Ženy mezi 40 a 50 lety se často bojí, že přiberou v přechodu. Nesmíte rezignovat na snahu si váhu udržet, ať kila nenaskakují. Úplně zabránit se nedá měnící se postavě, pas někdy i u štíhlých žen zmizí. Snažte se ze všech sil držet svou váhu na uzdě, protože jestli to uděláte, na konci klimakterických let budete mít tu samou hmotnost, jako před ní.

Ideální je cvičení na spalování tuků 3 x až 4 x týdnědoplněné posilovacím cvičením. Rychlou chůzi, běh či plavání ve vyšším tempu doplní trik, kdy jednou za pár minut zvýšíte na 30 sekund tempo úplně na doraz. Napomůže to budování svalové hmoty, která i v klidu spálí mnohem více energie než vaše tukové buňky.

Nejdůležitější je složení jídelníčku. Kupujte kvalitní potraviny a zařaďte mořské ryby, které jsou zdrojem omega-3 mastných kyselin. Pomáhají tělu hospodařit s tuky, snižují rezistenci vůči hormonu leptinu azrychlují tak spalování přijaté energie. Doplňte i lněný olej, vlašské ořechy a vejce obohacená omega-3 kyselinami.

Vyhněte se tukům s předponou trans, které škodí cévám a zpomalují spalování. Žádné hladovění ani přejídání. Máte-li sedavé zaměstnání a potřebujete uchovat váhu, snězte ve 40 nejvýše 7 400 denně a v 50 nejvýše 6800 kilojoulů. Jste-li středně aktivní, můžete si dopřát 7500 kilojoulů, a pokud skutečně sportujete, dejte si 8200 kilojoulů denně.