Lifestyle

Zbav se vody jednoduše

Máte pocit oteklých nohou, nafouklého břicha, prstýnky vám leží ve šperkovnici, protože kvůli oteklým prstům je prostě nenasadíte? Tohle je pár příznaků, jak vám tělo dává vědět, že zadržuje přebytečnou vodu.

Jaké jsou příčiny?

Pokud patříte mezi ty, co tomu pitnému režimu zrovna moc nedají, můžete tyto příznaky obzvláště v těchto horkých dnech pociťovat. Tělo si totiž pamatuje, čeho se mu dostává málo, a proto si tvoří zásoby.

Další příčinou zadržování vody v těle mohou být léky. Většinou je to léky na srdce.

Také náš jídelníček má za následek zadržování vody. Pokud konzumujete moc sladkého nebo naopak slaného, není to pro vaše tělo zrovna dobrá strava. Proto je třeba dát si pozor na masné výrobky, v těch bývá mnoho soli a také na skryté cukry.

U žen pak zadržování vody mohou způsobovat hormonální výkyvy.

Jak s ní pryč

Přebytečné vody je třeba se zbavit. Základem je pitný režim. Pokud začnete zvyšovat příjem vody, tělo se začne zbavovat zásob a začne vodu ze svých zásob vylučovat. Dalším krokem je konzumovat močopudné potraviny jako například meloun, hroznové víno, salátové okurky.

Jestli se pustíte do odvodňování vašeho těla, dbejte na konzumaci draslíku. Ten nás chrání před dehydratací těla a hlídá hladinu vody a sodíku v našem těle.

Známým kouzelným nápojem pro zbavení se přebytečné vody z těla je pití vody s citrónem. Tento nápoj pije nejedna celebrita tak proč jej nevyzkoušet? Jak na to? Připravte si menší hrnek s vlažnou vodou, přidejte šťávu z půlky citrónu a malou lžičku medu. Hrnek s tímto nápojem pijte jednou denně nejlépe tedy ráno.