Módní trendy

Vyšívání v každém věku

Ještě před pár lety bylo vyšívání vnímáno jako něco, co dělají jenom princezny a dvorní dámy na zámku v pohádkách. Vídána byla tato činnost, stejně jako pletení, spíše u babiček či prababiček.

Co se změnilo?

Možná nic a možná všechno. Snad jen to, že vyšívání se pomaličku opět stává trendem. Není na tom nic špatného, ba naopak je to „chvály hodné“. Tato záliba nese samé ovoce.

Děti

Každý rok rodiče přemýšlejí, co koupit svým dětem. Lépe řečeno dívkám. Zkuste vyšívání pro děti. K dostání je krásné balení, kde mají předlohy, plátýnko, obrázky, barevné bavlnky, umělou nebo kovovou jehlu a dokonce i náprstek.

Takové sady jsou opravdu velmi hezké a milé. Konec konců, vyšívat můžete společně v rámci takového dámského odpoledne. Třeba bude vaše dcera ráda, že ji naučíte něco nového.

Dospívající

S těmi je to vždy velmi těžké. Hlavně, když prožívají pubertu. Ovšem najdou se i takové slečny, které třeba rády jezdí k babičkám na prázdniny nebo na víkend a považují takový koníček, za zajímavý. Je to lepší, než utrácet za hloupé časopisy či trávit odpoledne s podivnou partou.

Maminky

Pokud vám vaše maminky v dětství dopřály výše zmíněné a bavilo vás to, nebo dokonce šlo, měli byste se poohlédnout po materiálu a znovu začít. Láká-li vás ručně vyráběné výrobky, můžete si zpříjemnit mateřskou dovolenou či těhotenství a bavit se vyšíváním.

Mnoho žen se v současně době ponořilo do takového koníčku a své práce mnohdy o vánočním čase vystavují s Betlémy či na různých jiných akcích. Podobně jako paličkování.

Babičky

Když se řekne babička, tak se snad ještě někomu vybaví draní peří, háčkování, pletení, vyšívání a „pekáč“ buchet s povidly či tvarohem.

To vše stále může být pravda, ale jak jsme si právě pověděli, zdaleka už to nejsou činnosti jen pro starší generaci.

Od babiček si však můžete brát znamenité příklady, mohou vám ledasco naučit a nezáleží natom, zda je vám 7, 10 nebo 50 let.

Výsledek

Krásné na tom všem je to, že nejde jen o to se zabavit a tak zvaně zabít čas, ale jde o mnohem víc. Výsledky. Výrobky. Praktické věci i dary.

Říkáte si, co tak může vzniknout z vyšívání že? Přeci, když pletete ponožky a svetry, není to to samé.

To opravdu není, jenomže nezapomínejte, že můžete někoho obdarovat nebo si zkrášlit obydlí například vyrobením

  • vyšívaným závěsem
  • vyšívanými dečkami
  • polštářů, polštářků
  • vatou vycpaného „plyšáka“
  • ubrusů s různými motivy na Velikonoce, Vánoce, jaro atd.
  • pomocí akvarelových barev, jen vyšívanou část (abstraktní motivy)
  • nášivek, ozdob, dekorací do bytu
  • výšivek na mikiny, trička, topy

Tip: Vzniku můžete dát květinám, zvířátkům, ornamentům či vlastním originálním vzorům.

Je skvělé, že tento koníček se opět dostává do módy.