Lifestyle

V ložnici se nestresujte

Ložnice má být pro člověka oázou klidu a odpočinku. Mnohdy si ale zbytečně z ložnice sami vytváříme pro naši mysl stresové prostředí. Tyto pocit pak způsobují nespavost, nervozitu a to vede k tomu, že jsme vyčerpaní, a jak se říká úplně bez života.

Zda toužíte po klidném a zdravém spánku a odcházet z ložnice odpočatí s dobrou náladou je třeba si k tomu vytvořit vhodné prostředí.

Je třeba dbát na dobře postavený nábytek, ty pravé barvy a také umístění postele.

Kde by měla postel být?

Stále nevíme, kde se to u nás Čechů vzalo, ale máme tendence si z ložnice dělat úložný prostor. Proto tam dáme ty největší šatní skříně a tak vytvoříme stísněný a nevzdušný prostor, který působí, ač by si to mnozí uvědomovali, špatně na naši psychiku. Což není rozhodně dobře, pokud se chceme klidně vyspat.

Do ložnice tedy umísťujte co nejméně nábytku a obloukem se vyhněte zrcadlům.

A teď k umístění postele, ta by měla směřovat tak, abyste měli hlavu směrem ke zdi. To v nás vyvolá pocit jistoty a neohroženosti. Postel by neměla být jak u dveří tak ani u okna.

Zvolte tu pravou barvu ložnice

Nechte si záležet, jak na barvách doplňků, tak také na barevnosti zdí a stopu. Platí všeobecné pravidlo, že ložnice by měla být držena v jemných tónech. Nebojte se sáhnout po světlounké zelené, krémové a klasika bílá. Zcela se vyhněte sytým barvám jako je oranžová, rudá, modrá. Strop by měl být určitě vždy bílý. Dodá to tak pocit vzdušnosti a otevřenosti.