Kabelky

Jak si vybrat ideální kabelku nejen do práce

Do dámské kabelky často potřebujeme ukrýt opravdu mnoho věcí pracovních i osobních. Mnoho z nás již nosí hodně dokumentů, počítač nebo třeba kosmetiku, náhradní punčochy či deštník, neboť kdo je připraven, není také nikdy překvapen. Kabelka do práce mnohdy musí pojmout i krabičky s jídlem na celý den. Má sladit dohromady dvě hlavní funkce. Musí být hodně elegantní a ženská. Tedy tvoří doplněk, do kterého se vejde mnoho nezbytného příslušenství, Zároveň musí ale pojmout i veškeré potřebné pracovní vybavení.

Perfektní kabelka do práce

Taková perfektní kabelka do práce musí být především prostorná, ale zároveň nemusí být obrovská. Stačí nám formát A4, a pokud nenosíme dokumenty, tak i menší. Nejlepší řešení je možnost upravit si na ní velikost. To zajistí různé vysouvací vložky na stranách, dodatečné dno či rozšíření důmyslně ukryté pod zipy. Kabelka pak roste jak je libo dle potřeby a zase se zmenšuje.

Kabelka do práce musí být z kvalitního materiálu, ale nemusí to být vždy kůže. Umělé materiály si dnes uchovají dlouho velmi dobrý vzhled při dobré péči. Notebook je lepší nosit odděleně, na menší nákupy cestou domů z práce je dobré mít látkovou eco tašku pro opakované použití. Do práce volte pevnou kabelku raději než volný vak. Vypadá mnohem elegantněji, snáze se v ní udržuje pořádek a separují se v ní osobní věci od těch pracovních. Volte také kabelky se dvěma a více přihrádkami.

Vhodný tvar kabelky

Dámské aktovky a kabelky do práce jsou klasickou volbou. Populární je i shopperka z vysoce kvalitního materiálu s nádechem kancelářské elegance. Uvnitř takové kabelky je třeba samostatně upravit a doplnit mnoho kapes a přihrádek. Zakupte si tedy organizér. Měníte-li často barvy a styly oblečení, pomocí něj můžete snadno l tomu měnit i kabelky. Trapézová kabelka je širší v horní části a mírně se zužuje směrem dolů. Vypadá elegantně a vejde se do ní hodně věcí. Vypadá velmi dobře nošená v ruce a s popruhy ji můžete zavěsit i přes rameno.

Kufříky se perfektně hodí ke každodennímu nošení do práce. Jsou prostorné a se snadným přístupem ke všem věcem. Třeba kabelka s dlouhým popruhem v kulatém tvaru vypadá dobře i přes rameno. Ke konzervativním kancelářským outfitům se hodí neutrální odstíny, jako letošní šedá, nestárnoucí černá, hnědá nebo béžová.