Boty

Být naboso je v módě

Chůze naboso byla, je a bude pro vývoj člověka velice důležitá. Dnes už se malým dětem nenasazují okamžitě papučky při prvním postavení. Preferuje se převážně chůze naboso, ale je to dobře? Chůze bez bot je pro člověka důležitá a přirozená.

Proto koumáci nelenili a přišli s novým druhem bot. Znáte je? Jsou to boty s názvem barefoot.

Boty barefoot

Tyhle boty jsou velice jedinečné. Jsou vyrobeny z kůže a napodobují chůzi naboso, takže nějakou podrážku nedej bože podpatek opravdu nečekejte. Boty mají velice tenkou podrážku, takže s každým krokem cítíte vše, po čem šlapete. Tím stimulujete reflexní body na nohou. Boty nejsou vůbec upnuté, mají dost širokou špičku, a díky tomu vás nebudou nikde tlačit. Noha si tak může udělat, jak se říká pohodlí.

Tato obuv se stává módním hitem, protože chůze naboso je prostě IN. Ale co si budeme nalhávat, i když se tady nějaký odvážlivec najde, kdo by chtěl chodit po rozpálených chodnících a špinavých ulicích měst. Barefoot jsou pro nás řešení.

Pokud se v těchto botách vydáte na procházku městem, doporučujeme hlídat si, kde šlapete. Podrážka, která vlastně ani podrážkou není, je velice tenká, proto šlápnutí třeba na střep může způsobit nepříjemné zranění.

Bosou chůzi si můžeme přeci jen nejlépe užít v přírodě. Není nic nad procházku bosou nohou v trávě či lese.

Tomu to stylu obuvi podléhá stále větší počet lidí a i u nás se stává hitem. Pokud se k těmto lidem hodláte přidat, je třeba si připravit i peněženku, protože tahle novinka přeci jenom něco stojí, a ne tedy zrovna málo.

Těmto botám by se měli vyhnout lidé trpící ortopedickou vadou.