Oblečení

Průvodce zimními kabáty a bundami

Vlněný kabát je hitem této zimy, ať už je v délce ke kolenům nebo až po lýtka. Vlněný kabát je sice trochu měnivá klasika, ale zůstane vždy v módě. V úzkém střihu se dá nosit otevřeně, kdy působí velmi elegantně. Zvolený ve střihu Duffle-Coat s klasickými kolíkovými knoflíky je vzhledově sportovní. Zvolený v zakulaceném tvaru Egg-Shape z vás udělá hotovou hvězdu Street-style.

Kabáty kam se podíváš

Během této zimy jsou zvlášť oblíbené maxi kabáty v oversize provedení v tak trochu ležérním županovém vzhledu se zavazovacím páskem, s prodlouženými rukávy a neodmyslitelnými velkými klopami. Čím jste vyšší, tím delší může být váš kabát. Menší ženy raději volí krátké kabáty a vlněné bundy. Hodně stažený pásek a zvýrazněný pas zdůrazňuje i velká ňadra. Zároveň ale dost nepříznivě může podtrhnout i břišní partii. Látka pod a nad páskem velmi rychle zvětšuje objem. Otevřeně nošené krátké kabáty ve střihu do A s úzkým výstřihem do V jasně protahují vaši siluetu. Určitě se vyvarujte kulatých modelů ve tvaru Egg-Shape.

Vlněné kabáty opatřené zavazovacím páskem vám dopřejí krásnou siluetu a k tomu vyvážené proporce. Noste je, pokud si to můžete dovolit. Naprosto ideální jsou pro ženy s postavou typu X neboli přesýpací hodiny. Ty si mohou dopřát zdůraznění svého štíhlého pasu. Kabáty ve tvaru Egg-Shape se hodí pro ženy štíhlé, tak trochu chlapecké postavy. Dopřejí v oblasti trupu objem a zároveň současně zdůrazní štíhlé nohy.

Kombinace kabátů a pelerín

Ke kabátům volte džíny a tenisky, nebo minisukni a kozačky. Kabát ve tvaru do A se hodí k pouzdrovým šatům a kozačkám nadkolena, což je velký trend této zimy. Kabát má končit pod lemem sukně nebo šatů. Ke kabátům s tvarem Egg-Shape kombinujte úzké kalhoty.

Peleríny jsouvlastně měkké vlněné pláště a tvoří nápadnou alternativu klasických podzimních bund. To vědí třeba značky Gucci, Chloé či Prada. Ty právě původně proměnily pelerínu v hvězdu módního mola. Stejně je to i s kabáty tvaru Egg-Shape lichotící především vysokým a štíhlím ženám. Pelerína dokáže zamaskovat malé nedostatky na břiše a v pase, ale pro dámy s ženskými křivkami se nehodí, udělá je silnějšími. Pokud jste malá a něžná vezměte si vysokou obuv a úzkou sukni nebo Skinny džíny. Pelerína je výrazná a ostatní oblečení může být klidně decentní.