Oblečení

Proč v zimním šatníku nesmí chybět termoprádlo?

Jedete na hory a nevíte co na sebe? Ať už se na horách budete účastnit jakékoliv sportovní aktivity, rozhodně si pořiďte funkční termoprádlo, které vás udrží v suchu a v teple. No jasně, všichni ho tam budou mít, tak se nenechejte zaskočit. Termoprádlo vám zachrání vaši dovolenou. Jak funguje a jak ho správně vybrat?

Termoprádlo vás udrží v teple a v suchu, ať budete dělat cokoliv

Taky vám vaši dovolenou na horách neustále kazilo potem navlhlé oblečení, které vás pak na pokožce studilo po celý zbytek doby, co jste byly venku? Tak s tím skoncujte jednou pro vždy a na letošní zimní dovolenou se pořádně připravte.  Pořiďte si termoprádlo a buďte v teple, v suchu a v pohodě. Termoprádlo lze rozdělit do několika kategorií – základní první vrstva (spodní prádlo, tílka a legíny), druhá prostřední vrstva (mikiny, trička a tepláky) a třetí svrchní vrstva (bundy a kalhoty). To co termoprádlo odlišuje od běžného oblečení jsou jeho vlákna, která jsou schopná odvést pot pryč od těla. Tento pot však nezůstane v oblečení, nýbrž prostupuje dál do další vrstvy a postupně se zcela odpaří. Tudíž vy můžete být v suchu a v teple po celou dobu.  Termoprádlo si můžete vybrat buď univerzální, letní a nebo zimní, které více hřeje. Dobrou zprávou pro ženy je, že funkční termoprádlo je dnes dostupné v celé řadě provedení, a proto si můžete vybrat jeho moderní design na míru vašim představám. Vybírat můžete i z materiálového provedení termoprádla a to buď ze syntetických, nebo přírodních materiálů.  A kdybyste přece jenom potřebovaly poradit, špatně neuděláte výběrem merino vlny.

Nošení termoprádla si oblíbíte

Pokud jste dříve s termoprádlem neměla tu čest, hned po první dovolené na horách se do něj zamilujete. Oceníte nejen jeho design, ale také pohodlí. Většina výrobců nabízí termoprádlo bezešvé,  které vás nikde netlačí. Dále oceníte jeho nízkou hmotnost (ani po nasáknutí vodou neváží hodně)  a snadnou údržbu. Pokud si myslíte, že vám termoprádlo přidělá starosti s praním, jste na omylu. Termoprádlo lze prát v pračce buď  v programu šetrného praní, nebo jednoduše při teplotě 30 – 40°C s tím rozdílem, že nepřidáte aviváž a nebudete jej následně sušit v sušičce. U většiny termoprádla jsou instrukce k praní k dispozici na štítku.

Tak už víte, proč ve vašem zimním šatníku nesmí chybět termoprádlo?