Kosmetika

Poskytněte vlasům tu nejlepší péči díky babským radám

Každá žena má své vlastní problémy. Většinou se však ženy shodnou na tom, že si nevědí poradit například s problematickou pletí, a tak se kromě kamarádek také svěřují na různých sociálních sítích, kde ženy radí ženám své babské triky, jak se s problematickou pletí, která obsahuje například nepřiměřené akné nebo černé tečky, dá skvěle zatočit. Ovšem mnoho žen trápí především potíže s vlasy. Vlasy by měly být pýchou každé ženy, proto je nutné se zaměřit na to, abychom o ně jakožto ženy pečovaly. Přece jenom žádná žena netouží po mastných vlasech nebo po vlasech s lupy. Přece jenom je krásné mít své vysněné vlasy, které budou naší jakousi pýchou, díky které budeme sklízet mnohé obdivy z řad žen, ale také samozřejmě i z řad mužů. Jenže jak na takové krásné vlasy?

Mnohdy je důležité se zaměřit na to, abychom na své vlasy nepitvali nějaké šampony, které naše vlasy jenom vysušují nebo jim tvoří lupy. Přece jenom řada šamponů má vysilující nikoliv posilující účinek na naše vlasy. Pokud toužíte po oslnivé hřívě, kterou se budete moct pyšnit už jen z toho důvodu, že vlasy budou naprosto zářivé a objemné, vyzkoušejte následující tipy na masky na vlasy, díky kterým už vlasy nebudou tak slabé, jak si je pamatujete.

Z jakých potravin se mají masky skládat?

Je zvláštní, že většinou se zaměřujeme už na hotové masky, které nám někdo doporučí, aniž bychom se o daných potravinách, z nichž jsou vyrobeny, dozvěděli přesně to, proč jsou pro naše vlasy dobré. Někdy totiž nemusí některé suroviny být pro vlasy nejvhodnější, a tak bychom měli vytvořit pokaždé masku, která nám přesně bude pomáhat na to, na co potřebujeme. Mixovat suroviny není těžké, jen se musíme dozvědět, které suroviny do masky zamíchat.

Velmi oblíbený je med, který je antibakteriální, a tak se nemusíme bát, že se nám zbytečně vlasy poškodí. Pivo je dalším velmi účinným pomocníkem, díky kterému se dočkáme především většího objemu vlasů. Do vlasů navíc dostaneme minerály a stopové prvky. Pokud máte vlasy suché a potřebujete je trochu hydratovat, zvolte avokádovou masku, která v sobě nese obrovské procento vody a nenasycených tuků. Mléko nebo tvaroh také hydratují vlasy. Ocet dodává vlasům lesk, sůl uhlazuje pokožku a citron odstraňuje přebytečný maz.