Lifestyle

Jak doma přezout svá kola na autě?

Každé léto a každá zima je pro nás trochu problematická, protože se většinou musíme perfektně starat nejen o zahradu, ale také především o naše auto, které se řadí k těm věcem, které se dají považovat za domácího mazlíčka. O auto dbají většinou pánové, protože pro muže je jejich auto i jejich hobby, dalo by se říct. Díky tomu, že je jejich oblíbená věc a mnohdy se dokonce klade i před životní partnerku, dalo by se říct, že právě proto, že jsou vozidla na prvním místě, se o ně muži starají s nesmírnou pečlivostí a láskou. Jde to vidět například tehdy, kdy se rozhodnou umýt jejich vůz. Jedná se pak o to nejčistší auto v širém okolí. Auto se však jen neumývá ani nevoskuje či neluxuje, musí se dbát především na kola, bez nichž by nebyla jízda samozřejmě možná.

Potíže s koly přijdou většinou před zimou a před teplým počasím, protože přesně to jsou chvilky, kdy musíme kola přezout, proto si většinou najdeme šikovného, kvalitního a hlavně i levného automechanika, který samozřejmě kola vymění, a to se vší pečlivostí. Ale ani výměna kol není něco, co by zůstávalo stále na stejné ceně. I zde se dočkáváme každoročního zdražování, což je pro nás někdy opravdu náročné, protože většinou si musíme kola kupovat nová, proto přijdeme o pěknou finanční zásobu.

Mnoho lidí ale svá kola vyměňuje doma. Přece na tom není nic těžkého, pokud jste zkušení domácí kutilové. Jak tedy na to?

Nejdříve dbejte na zabezpečení auta proti pohybu

Bez toho aniž by auto nebylo správně zajištěno, se do výměny kol nepouštějte. Pakliže máte auto proti pohybu, uvolněte šrouby u kola a vůz nadzvedněte. Šrouby následně vyjměte a kolo sejměte z náboje. Nové kolo pak nasaďte a díky šroubům pak řádně utáhněte. Dbejte na to, aby byla kola vážně řádně dotáhnuta. Poté automobil položte na zem. Ujistěte se, že šrouby jsou řádně utaženy. Poté musíte pneumatiku řádně dohustit na požadovaný tlak. V posledním kroku jen kola zkontrolujte při první pomalé jízdě.