Lifestyle

Muškáty a jak se o ně správně starat

Jaro se každým rokem mění, protože každým rokem přichází s jarem naprosto jiné počasí, podle kterého se musíme zařídit například, co se týče pěstování rostlin, protože právě takové pěstování je mnohdy problematické ve chvíli, kdy nás nemohou opustit zimní mrazíky, přesně jako tomu bylo letos. Letos jsme si na sázení museli pěknou chvilku počkat, protože jinak by se nám žádný druh zeleniny nebo ovoce neujal tak, jak jsme si představovali. Je nutné však myslet na to, abychom se zaměřili i na pěstování květin, jenže právě květiny jsou ty, které jsme nemohli vypěstovat pomalu ani na začátku května, protože půda pro ně nebyla ještě dostatečně vhodná. Není se čemu divit, když jsme se sadbou květin počkali až do poloviny května, kdy jsme dokonce začali vytahovat například muškáty, u nichž je zvykem, že nám zdobí naše krásná okna.

O muškátech se tvrdí, že jsou to květiny, o něž není těžké se až tak starat. Samozřejmě to není až tak pravda, protože přece jenom o každou květinu se musíme starat, o některou méně, o jinou zase více. Muškát patří do té první skupiny, přesto se musíme starat, aby nám vykvetl tak krásně, jak chceme, aby nám kvetl. Jak ale na to?

Co je u pěstování muškátů nejdůležitější?

Vždy se musíme každým rokem ohlížet na to, jak je dobrá výsadba. Ta je totiž základním krokem v pěstování muškátů a bez toho by to opravdu nešlo. Než je dáte na okna po vytažení ze zimního spánku, měli byste je řádně ošetřit, protože právě muškáty jsou na škůdce velmi háklivé. Řádně je musíte ořezat, stejně jako tomu bývá u stromů. Ostatně následující péče je však naprosto jednoduchá. Mnoho lidí se dohaduje o tom, jestli muškáty potřebují nebo nepotřebují stín. U této květiny je naprosto jedno, jestli bude pěstována ve stínu nebo na slunci, dokáže přijímat jakékoliv místo. Důležité je však ji zalévat, a to minimálně jedenkrát za tři dny, protože venku (hlavně na velmi slunečných místech) hlína rychle vysychá.