Doplňky

Magnetické šperky jsou krásné a slibují uzdravení, fungují ale?

Už jste slyšela o magnetických špercích?  Náramek či řetízek z magnetů nebo s magnetickým srdcem vás má údajně zbavit otoků, bolesti a křečí. Také mají mít tyto šperky hojivý, regenerační a protizánětlivý účinek. Což o to, některé jsou velmi povedené a tudíž byste jejich nošením zabila hned dvě mouchy jednou ranou. Řada odborníků jim však takové účinky nepřisuzují. Jak to tedy je?

Magnetoterapie má něco do sebe, magnetické šperky však prý nemají takový účinek

Magnetické šperky jsou založené na principu magnetoterapie. Ta využívá působení magnetického pole, které má výrazný léčivý účinek na řadu především civilizačních nemocí. Působí přímo na buňky, ve kterých ovlivňuje jejich biochemické reakce. Tím tělo zbavuje otoků, urychluje látkovou výměnu, hojí otevřené rány i zlomeniny, příznivě působí na pohybový aparát a uvolňuje křeče. Proto není divu, že se magnetoterapie využívá v celé řadě odvětví – využívají ji v neurologii, ortopedii, dermatologii, stomatologii a v neposlední řadě také v revmatologii. Pro její účinek se stala opěrným pilířem mnoha obchodníků, kteří nabízejí výrobky s magnetem a slibují jejich zaručený účinek – jsou to především šperky, ale také bederní pásy a věci, které můžete nosit neustále u sebe. Mnozí odborníci však tvrdí, že magnetický šperk nemá takový účinek jako magnetoterapie samotná a tudíž je jejich nošení pro ženy zbytečné.

Magnetické šperky vám budou slušet

Magnetické šperky jsou vyrobené jak jinak než z magnetu a jejich pravidelné nošení slibuje příznivý efekt na vaše zdraví.  Popravdě řečeno nošením magnetu se v určité míře magnetickému poli vystavujete, tak proč by to nemělo fungovat? Za nás zde není důvod, proč nošení těchto šperků nezkusit. Koneckonců vy sama ucítíte, jestli vám nošení magnetického šperku pomáhá nebo ne. V případě, že se pro magnetický šperk rozhodnete, doporučujeme se ujistit o prodejci. Pro nejlepší účinek se musí jednat o čistý magnet a ne jeho náhražku s mírně zmagnetizovaným povrchem. Magnetický šperk můžete nosit na ruce, na krku nebo ho věnovat jako originální dárek.

Magnetické šperky jsou velice vkusné a sednou k většině outfitů, tím pádem vás jejich nošení nemusí nijak omezovat, zkrátka nijak vám neuškodí.