Lifestyle

Které potraviny vám zajistí nesmrtelnost?

Už od počátků existence lidstva se snažíme prodloužit si život nebo si dokonce zajistit nesmrtelnost. I když je to samozřejmě nesmysl, máme k dispozici potraviny, které nám pomohou prodloužit mládí a zpomalit stárnutí. Jsou mnohem užitečnější, než drahé kosmetické krémy. Zkrátka a dobře, i když se tomu možná nechce věřit, elixíry mládí máte kolem sebe.

Rajčata vás ochrání před sluncem

Velkou a účinnou zbraní proti stárnutí je kvalitní a výživná strava plná antioxidantů a vitamínů. Budete-li se stravovat kvalitně, pozitivně se to promítne na stavu vaší pokožky, nehtů a vlasů. Například zelený čaj je vynikajícím prostředkem k regeneraci buněk. Pomáhá látkové výměně, podporuje ochranu pokožky proti slunečnímu záření, povzbuzuje metabolismus. Proto pravidelně pijte zelený čaj a chcete-li, můžete si třeba i kůži potírat tonikem ze zeleného čaje nebo si oplachovat vlasy při mytí zeleným čajem. Dalším omlazovacím prostředkem jsou rajská jablka. Mají v sobě velké množství karotenoidů, pomáhají kůži se zotavit při UV záření, snižují riziko rakoviny. Skvělým antidepresivem je čokoláda s vysokým množstvím kakaa a deprese a pocity marnosti vedou k domněnce, že jsem starý a nepotřebný.

Pročistěte se zelnou šťávou, hydratujte avokádem

Omlazovat zevnitř dokáže olivový olej, účinkuje na cévní systém, snižuje cholesterol. Spoustou antioxidantů, které zabraňují stárnutí kůže, jsou doslova nabity lesní plody, třeba borůvky regenerující sliznice a regulující krevní cukr a cholesterol, dále ostružiny, maliny, jahody s vysokým vitamínem C podporujícím imunitu. A pokud jde o vitamín C, nesmíme zapomenout na zelí, které je elixírem hlavně v zimě. Skvělým pročišťovačem od toxinů je zelná šťáva. Za očistu zelnou šťávou vám poděkují střeva i pokožka. Důležitou kapitolou jsou ryby a rybí tuk, omega 3 mastné kyseliny podporují paměť, zlepšují elasticitu pokožky a díky působení na cholesterol a glykémii také zlepšují zdravotní stav. O hydrataci kůže se zase postará dnes velmi oblíbené avokádo.