Lifestyle

Krásný výlet pro děti za pár korun

Dámy – znáte to. Občas je životní situace složitá a na výchovu dětí zbudete sami. Nebo se stane pravý opak – rodina je kompletní, ale není zrovna moc volných financí a užívání si rodinné idylky. Přeci jen účty za vás nikdo neuhradí.

Proto v tomto článku naleznete tipy na výlety s dětmi za pár korunek, které vám nijak zvlášť nezatíží rodinný rozpočet.

Léto

Léto máme v plném proudu, a pokud je vaše dítko již větší a adaptabilní, možná je čas, aby samo poprvé vyletělo z hnízda bez rodičů. Přeci jen, občas si potřebujete odpočinout všichni.

Dětský tábor se dá zajistit už třeba za 2-3 tisíce korun a ty postupně našetří každý, když trošku chce.

Je to krásný způsob jak zajistit dítěti jiné prostředí, pravidelnou stravu, nocleh a mnoho nových přátel. Rozhodně se na táboře nebude nudit, existují různého zaměření. Piráti, zálesáci nebo nějaká dobrodružná výprava hledající poklad.

Krásné tábory se najdou i pro holčičky.

Tipy na výlety

Naprosto nejlevnějším řešením je, s nimi výletovat po svých v okolí vašeho bydliště. Ideální je například hřiště nebo za drobný peníz je vzít vyblbnou na koupaliště. Vy nachytáte bronz a dítko se vyřádí do sytosti. Věřte, že poté padne do postýlky za vlast.

Jestli nechcete utrácet za koupaliště, existují v naší krásné zemi i krásná přírodní jezera či rybníky, na rodinný piknik a okoupání je to skvělá volba.

Zábavní parky typu Galaxie například na Zlínsku nebo velké zábavní parku v dalších městech v České republice pak nabízejí nejrůznější prolézačky, skluzavky, tříkolky, trampolíny a skákací hrady. Je pravdou, že občas jsou to pěkně drahé špásy, ale když prohlédnete internet, zjistíte, že čas od času se dá na Slevikach.cz nebo kdekoli jinde pořídit krásné rodinné vstupné.

ZOO – je skvělá volba, avšak záleží, kde bydlíte. V některých městech je to opravdu drahé. Opět se dá ale šikovně sehnat nějaké zvýhodněné slevové kupony.

Hrady. Ano – to je to pravé. Vstupné nestojí moc, většinou je to nějaký drobný poplatek na opravy hradu, zřícenin atd., které se pohybují v řádech desítek korun. Když už si společně „vyťapkáte“ na nějaký ten hrad, překvapte ratolesti tím, že jim povyprávíte nějakou pověst či tajuplný příběh, který se k hradu váže.

Zámky jsou už lehce dražší, ale většinou se vejdete do 100-200 Kč. Prohlídka pohádkových zámků je určitě uchvátí. Jen uvažte věk dětí, ty malinké, které z toho ještě nic moc nemají, by se asi nudily.

Máte-li doma syna nebo syny, zkuste je vzít někam na horolezeckou stěnu. Profesionálové je naučí něco nového a ještě se krásně zabaví. Ovšem není to nutně jen pro kluky, spoustu malých dívek si vede i lépe než chlapci.

Pohádkové lesy jsou hitem každého léta. Vstupenka vás vyjde na maximálně 50-70 korunek. Dostanete se s dětmi na čerstvý vzduch, ratolesti vesele plní úkoly, dostávají sladkosti a vy si užíváte program, masky a celou atmosféru. V cílové rovince je většinou ještě připraven doprovodný program, kouzelník a další lákadla pro děti. Věřte, že pohádkové lesy si vaše děti zamilují.