Lifestyle

Jak zařídit moderní kuchyni?

Kuchyně je nedílnou součástí našeho domova a podle průzkumů je také tím nejoblíbenější místem, kde se lidé schází prakticky denně. Navíc se zde shlukuje jídlo, a to je pro mnohé lidi důvodem, proč žít (bráno s nadsázkou). Pokud se chcete i v kuchyňském koutu cítit dobře, je klíčové si ji hezky zařídit se všemi náležitostmi, nejen hezkými úchytkami nebo stolovými podnožemi, a podle posledních moderních trendů. Co se tedy dneska nosí a jak konkrétně si moderní kuchyni zařídit?

Nové umístění trouby

Při zařizování kuchyně máme, možná ze zvyku nebo z důvodu zajetých trendů, tendenci umísťovat pečící troubu do kuchyňské linky. Volíme zpravidla kombinaci troubu a sporáku. Jenže podle bytových architektů se nejedná o pohodlné, ale ani o bezpečné řešení. Mnohem lepší je umístit troubu do takové výšky, díky které se nebudete muset ohýbat, abyste vytáhli pekáč. 

V moderních kuchyních tedy platí, že ideální je umístit troubu do výšky zhruba dvou třetin vlastní postavy. Orientujte se tedy vždycky podle toho, kdo zde bude trávit nejvíce času. 

Kuchyně jako kruhový prostor

Zejména pokud se chystáte postavit si dům nebo jste se pustili do celkové rekonstrukce domácnosti a kuchyni přestavujete od základů, bytoví architekti se shodují na tom, že pokud je to jenom možné, postavte kuchyňský kout jako kruhový prostor, v jehož středu se budete pohybovat naprosto snadno a kde budete mít naprosto všechno po ruce. 

Ideální bude, když se v naprostém středu kuchyně bude nacházet praktický ostrůvek, kolem kterého se budou rozprostírat barové židličky. I když si možná říkáte, že se bude jednat o zbytečný prvek domácnosti, věřte, že nakonec právě barové židličky budou tím nejvyužívanějším nábytkem v domově. 

Silná digestoř jako základní stavební kámen kuchyně

Jak docílit moderní kuchyně? I když by člověk řekl, že se má pozornost upnout hlavně na designovou stránku věci, musí se dívat také na tu praktickou. Základním kamenem kuchyně by měla být silná digestoř, která naprosto promění celou kuchyni a bude předcházet ulepené, mastné ploše.