Kosmetika

Jak důkladně odlíčit řasy

Řasy jsou pro mnoho žen velice důležité. Dodávají našemu pohledu tu správnou hloubku a smyslnost. Zda ale nepatříme mezi ty šťastné a nejsme od přírody obdařeny hustými řasami. Je třeba tomu trochu pomoci řasenkou.

Je třeba ale dbát na to, aby byla řasenka správně odličována, protože špatným způsobem můžete své řasy dosti poškodit a hrozí jejich značné polámaní a možné vypadnutí.

Někdo si k hustým řasám pomáhá uměle. Což pro naše přírodní řasy není ani trochu vhodné řešení. Ty z nás, které již tento módní hit vyzkoušely a umělé řasy po čase sundaly, vám to potvrdí.

Jak na šetrné odlíčení

Odličování je pro mnoho z nás obtěžující činnost. Pokud k tomu zvolíte i špatný přípravek může být takové odličování dosti zdlouhavé a ve finále výsledek nedostačující. Proto je základem zvolit kvalitní odličovadlo na oči bez oleje. Důležité je, aby bylo určeno přímo pro oči. Díky tomu je pro vaše oči šetrnější.

Při odličování řas dbejte na to, aby byly vaše pohyby jemné. Dobré je, namočený tamponek v odličovadle nechat pár vteřina na řasách. Řasy budou mokré a řasenka z nich půjde lépe dolů. Dbejte na to, aby pohyb při odličování vedl lehkým pohybem dolů. Nikdy řasy neodličujte pohybem do stran a už vůbec ne opakovaně. Tímto uškodíte jak řasám, tak oku. Není totiž moc vhodné a ani příjemné, když se vám odličovadlo dostane přímo do oka.

Pokud není řasenka stále dostatečně z řas odlíčená, celý postup opakujte nové odličovacím tamponem. Není vhodné ani účinné odličovat oko špinavým tamponem. Oči odličujte až jako poslední, ať máte oční okolí již čisté.