Kosmetika

I slabým nehtům lze předcházet. Jak?

Slabé nehty nemají v lásce hlavně ženy, které touží po dokonalé visáži. Posílit je lze hned několika způsoby, ovšem jedná se o dlouhodobý proces, který může trvat i měsíc. Raději slabým nehtům předcházejte. Existuje hned několik věcí, které nehtům škodí, které je oslabují a kvůli kterým se lámou. Vypsali jsme pro vás seznam těch nejčastějších věcí, které ženy (a nejen ony) dělají a které spějí k tomu, že nehty jsou slabé a nevyživené. Co tedy nedělat?

1) Nekousejte si nehty

A je to tu. Už víte, proč je kousání nehtů špatné. Nejen, že je to doslova odporný zlozvyk, který nehezky vypadá na pohled, ale taky může okusování nehtů za to, že nehty jsou oslabené. Mnozí lidé si nehty koušou vždy jen tehdy, kdy se jim zatrhne kůžička, ale ani v tomto případě byste své prsty neměli strčit do pusy. Vždy raději najděte nůžky a vše nepříjemné si odstřihněte.

2) Domácí práce jsou pro nehty zkázou

Hlavně nyní na jaře je domácích prací habaděj. Sázíme zeleninu, dáváme zahradu do pořádku po zimě. Ani jedna z domácích prací nehtům neprospívá. Kromě zahradnických prací nám neprospívá hlavně umývání nádobí, při němž nehty slábnou. To však neznamená, že byste si měli najmout asistenta nebo uklízečku, jenom si nezapomeňte před každou domácí prací navléknout gumové či jinak ochranné rukavice. Jen díky tomu nepřijdou nehty do styku s teplou vodou ani s čisticími prostředky, které nehty vysušují.

3) Jezte více vitaminů

Čím víc vitaminů budete jíst, tím budou vaše nehty pevnější. Nehty potřebují hlavně vitamin B, dále taky železo a vápník. Nezapomínejte ani na vitamin E, který udržuj pokožku kolem nehtů zdravou.

4) Vždy používejte ostré nůžky či kleštičky

Nemůžeme se dopustit větší chyby, než když „pižláme“ nehty tupými nůžtičkami nebo kleštěmi. Vždy zásadně používejte nůžky či kleštičky ostré, nikdy nehty nelamte s tupými pomůckami na manikúru.

5) Péče před spaním je základ kvalitních nehtů

Pokud toužíte po kvalitních nehtech, jež jsou pevné, netřepí se a nelámou se, nezapomínejte na péči před spaním. Než půjdete spát, své ruce si pořádně namazejte. Můžete volit hydratační olejíček, ale taky vazelínu nebo jiný hydratační krém, který najdete ve svém šuplíku.

Málokdo ví, že když si přes noc nasadíte bavlněné rukavice, ráno budou vaše nehty nejen hebké, ale taky pořádně vyživené.