Módní trendy

Co se dnes nosí? Staronové bucket hats

Ptáte se, co bude dominovat letošnímu létu? Bezesporu se bude jednat o takzvané bucket hats, což jsou kyblíkové kloboučky, které známe hlavně díky rybářům, kteří je nosili, když šli rybařit. Je však pravdou, že možná znáte tyto kloboučky ze svého dětství. Pravděpodobně každé dítě má fotku s tímto kloboučkem, jak si hraje na pískovišti nebo třeba na koupališti. O bucket hats lze říct, že se jedná o staronový trend. Jen se tedy tento trend v uplynulých letech dostal spíše do dětského oddělení, nikoli do oddělení dospělých. A nyní se opětovaně přesouvá do oddělení pánů a dam.  

Pokud budete shánět nějakou pokrývku hlavy na léto, pak se nechte inspirovat celebritami, které takzvané bucket hats nosí dnes a denně. Takzvané bucket hats jsou v současné době opravdu velkým trendem, což ostatně potvrzuje fakt, že je dnes vyrábí nejen sportovní značky, ale také celosvětově známé a luxusní značky v podobě značky Dior nebo Prada.  

Ptáte se, jaké celebrity nosí tento trochu uhozený módní doplněk, v němž každý vypadá komicky a který opravdu nikomu nesluší? Nosí ho například Rihanna nebo třeba zpěvák Ben Cristovao, který nosí tento klobouk na každé své vystoupení.  

Nesmrtelné bucket hats 

Lze tedy konstatovat, že bucket hats jsou opravdu nesmrtelné. Jak jsme zmínili, spojují se s rybáři, ale také později s americkými vojáky. Dnes je nosí ten, kdo má zkrátka styl. Jenže se nesmí počítat s tím, že tento klobouček bude někomu slušet. Pravděpodobně totiž nikomu slušet nebude.  

Kloboučky s dlouhou historií 

Víte, kdy konkrétně se trend zvaný bucket hats ukázal světu? Bylo to konkrétně v roce 1979, kdy se klobouček objevil v živém provedení hitu Rapper`s Delight. Hit pouštěla televizní show Soap Factory. Jelikož byl song tehdy známého rappera, nemůžeme se divit tomu, že se prvotně tento klobouk spojoval právě s rappery.