Lifestyle

Čím nahradit kávu? Zbavte se své závislosti na nápoji, který člověka dehydratuje

Bez kávy si mnozí lidé opravdu neumí představit den. Jenže pravdou je, že káva není takový životabudič, jak si mnozí lidé myslí. Než začne káva působit, pár desítek minut to bohužel trvá. Pokud patříte k lidem, kteří si každé ráno dopřávají kávu, je třeba vám říct, že káva dokáže člověka dehydratovat, pokud není pitá společně s vodou. Pokud opravdu s vodou pitá není, raději ji nahraďte něčím jiným, ať zbytečné dehydrataci předejdete. Nabízí se však otázka, čím kávu nahradit? Pro odpověď není třeba chodit daleko.  

Kávu skvěle nahradí takzvané adaptogeny, což jsou přírodní kořeny, houby nebo také byliny, které zvyšují odolnost organismu, také regulují důležité hormony v těle, navíc dodávají tělu potřebnou energii a posilují imunitní systém i nervovou soustavu. Takzvané adaptogeny jsou opravdu skvělou náhražkou, za zkoušku rozhodně stojí.  

Ašvaganda 

Znáte takzvanou koňskou sílu zvanou ašvaganda? Jedná se o prospěšný adaptogen, který podporuje obranyschopnost člověka, také má antioxidační účinky, mimo jiné zvyšuje vitalitu člověka a zbavuje tělo škodlivých toxinů. Mimo jiné zvyšuje fyzickou i psychickou kondici, zklidňuje organismus, zvyšuje koncentraci a samozřejmě dodává tělu po ránu potřebnou energii. Je však pravdou, že na rozdíl od kávy pomáhá ke klidnému spánku.  

Maca 

Takzvaná maca peruánská u nás není žádnou novinkou, lidé jí přišli poměrně na chuť. Je známá hlavně tím, že dodává tělu obrovské množství energie, také tělo udržuje ve skvělé fyzické i psychické kondici, je to účinné afrodiziakum.  

Šatavari 

Znáte bylinku zvanou šatavari? Jedná se o pomocníka hlavně pro ženy, protože má velmi pozitivní dopad na reprodukční systém a také na menstruační cyklus. Díky bylince zvané šatavari je menstruace pravidelná, kromě toho bylinka uleví od zadržování vody a zmírní příznaky menopauzy.