Lifestyle

Červené nebo bílé víno?

Většina běžných i svátečních konzumentů vína má své rozdílné preference červeného nebo bílého vína. A preferuje především danou chuť vína. Pro zastánce zdravého životního stylu i stravy není víno pro své nutriční hodnoty a prázdné kalorie to pravé ořechové. Obecně můžeme říci, že červená vína jsou považována za mnohem zdravější, než vína bílá. Přesto i kvalitní bílá vína mohou nabídnout o něco více zdravotních výhod než některá z vín červených. Ve většině případů má totiž červené víno mnohem vyšší obsah alkoholu než má víno bílé, a to je způsobené obsahem cukru v hroznech. Pěkné dárkové balení vína se hodí k mnoha situacím i slavnostním příležitostem. Je zcela ideálním dárkem, a pokud neradi balíte sami, nechte si jej dárkově zabalit.

Vlastnosti červených vín

Červená vína z tmavě červených až černých hroznů. Mají rozdíl i ve výrobě. Od bílých vín je dělí fakt, že červená vína se vyrábějí z celých hroznů, a to včetně slupek. Slupky přidají charakteristickou barvu a správnou, bohatší chuť kvalitních a červených vín. Největší producent a výrobci červených vín je Francie a Itálie. Je třeba ale podpořit domácí trh a pít vína česká. V uvedených zemích je spousta vinic, kde se kvalitní hrozny pěstují. To se děje ale stejně dobře i zde. Mezi neoblíbenější červená vína patří Pinot Noir, Merlot a Cabernet Sauvignon. Náš Modrý portugal je prostě lahodný.

Vlastnosti bílých vín

Bílá vína jsou naopak na rozdíl od červených vín vyráběna pomocí lisování bez slupek. Používají se na ně hrozny světlé, s málo semínky nebo bez semínek. Většina bílých vín má jemnou ovocnou chuť a řadíme sem pak i šampaňské. Mezi vyhlášená kvalitní vína řadíme Ryzlink, Chardonnay anebo Pinot Grigio. Bílé i červené víno je dobré pro vaše zdraví. Ale i přesto, že jsou vína sice vyrobena z ovocných hroznů, tak nám v žádném případě nenahradí klasické ovoce a příznivé účinky čerstvých plodů na vaše zdraví. Hrozny fermentují, tedy kvasí a tím ztratí hodně ze svých původních hodnot. Současně ale dostanou nové hodnoty. Hlavní výhodou bílých vín na zdraví je prevence srdečních chorob a celkové zlepšení zdraví spojených se srdcem. Jsou prevencí a zdravotní podporou plic.

 


Warning: Undefined array key "data_tabs" in /data/web/virtuals/152386/virtual/www/domains/alexia.cz/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 43