Lifestyle

Běžné věci, které však neumíme správně používat

Ve svém životě používáme nespočetně mnoho věcí. S nejrůznějšími věcmi přijdeme do kontaktu prakticky denně. Je však třeba také poznamenat, že každý člověk určité věci používá zcela jinak, než k jakému účelu jsou původně určeny. Jsou mezi námi věci, jejichž úplný význam nám krapet uniká. Prozraďme si několik věcí, se kterými přijdeme do kontaktu dnes a denně a které bychom měli používat zcela jinak, než jak je vlastně používáme.  

Uzávěr plechovky 

Většina lidí při otvírání plechovky automaticky odlomí uzávěr s očkem. Zatímco někteří ho hodí do koše, byl tu také trend, kdy si jiní očka sbírali a přidávali ke klíčům na klíčence. Ovšem všem lidem utekl ten pravý důvod, proč má uzávěr na plechovce očko. Je to proto, že slouží na brčko, které si snadno do očka prostrčíme. Brčko se v otvoru hezky zafixuje, navíc nebude nadnášeno unikajícími bublinkami.  

Otvor v držadle pánve 

Pokud často vaříte, používáte také často pánev ve své kuchyni. Možná vás však nenapadlo použít díru, respektive otvor, který se nachází v držadle pánve. Ten tam opravdu není udělán pro srandu králíkům nebo z důvodu lepšího designu, ale je tam proto, že si do něj můžete odložit lžíci nebo vařečku při vaření. Jedná se o velice praktickou maličkost, o které drtivá většina lidí neměla ani ponětí.  

Malý kousek látky u oblečení 

Při koupi zbrusu nového oblečení najdete na knoflíku přidělaný sáček, kde se většinou nachází náhradní knoflík nebo taky kousek látky. Napadlo vás někdy, k čemu je kousek látky užitečný? Knoflík je jasný, je tu pro případ, že by vám jeden knoflík z kousku oblečení uletěl, ale na co se používá kousek látky? Není to proto, abyste jím zalátovali díru, pokud k ní dojde. Slouží k tomu, abyste zjistili kompatibilitu s pracím prostředkem, který používáte. Dřív, než dáte vyprat nový kousek oblečení, dejte nejdříve s prádlem do pračky kousek látky. Tím zjistíte, jestli na daný program s daným prostředkem můžete oblečení prát či nikoliv. 


Warning: Undefined array key "data_tabs" in /data/web/virtuals/152386/virtual/www/domains/alexia.cz/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 43