Lifestyle

Znáte tyto pokojovky, o které se snadno pečuje?

Každý dům potřebuje mít ve svých místnostech něco živého, něco, co místnosti dokonale zútulní a bez čeho by dům nebyl domovem. Nejsou to žádné bytové doplňky, které potřebujete, ale jsou to pokojové rostliny, které ve vašem domě chybí. Pokojové rostliny by měly být skutečně součástí každé domácnosti, protože jenom s nimi je dům útulný a příjemný.

Mnoho lidé se pokojovým rostlinám vyhýbá, což je částečně pochopitelné, protože ne každý se o pokojové rostliny umí starat. Jestliže patříte k těm, kteří nejsou nadšenými zahradníky, možná byste ocenili tipy na rostliny, o které se velice snadno pečuje, tudíž se o ně postaráte i vy, jakožto zahradníci-amatéři.

Takových květin je samozřejmě mnoho, proto si pojďme vypíchnout jenom ty nejoblíbenější, které najdete všude a za velice dobré ceny.

• Zamioculcas

Určitě znáte květinu, které se přezdívá zazík. Je to stálezelená rostlina, která ke svému životu potřebuje jenom zalévání – a to jednou týdně, ale pokud na to zapomenete, nic se neděje. Zalijete ji v tom případě tehdy, když si na to vzpomenete. Nicméně zamioculcas vydrží takřka v každé části místnosti. Nedávejte ji na přímé světlo, ale ani ne do úplného stínu.

• Monstera

Monsteru znáte možná ve své řezané podobě. Je to totiž oblíbená zeleň, která se přidává do nejedné kytice, aby se tak dosáhlo bohatosti. Monstera je skutečně krásná, bujná květina, která lehce roste. Opět platí, že zalévat se má jen zřídka. Tuto květinu spíše kropte, když si vzpomenete. Jelikož má velké listy, prach má tendenci se na ně lepit a to pak nevypadá vůbec dobře.

• Dracena

Určitě znáte i dracenu, což je krásná, střapatá květina, která opět vydrží takřka všude. Roste skoro sama, jenom ji musíte zalévat jednou týdně či jednou za týden a půl. Pokud nemá dostatek vody, často si o to řekne, a to tak, že jí začnou žloutnout lístky. Stejným způsobem říká, že je přelitá.